FB TW PIN NWS
BioRank 1446

Seçil Heper

Doğum tarihi : ??.??.1946
Seçil Heper kaç yaşında : 78
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Şarkıcı
Seçil Heper doğum yeri : Konya

Seçil Heper Biyografisi

Türk sanat müziği sanatçısı.

Seçil Heper, 1946 yılında Konya’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimi Konya'da tamamladı. Seçil Heper’in müziğe olan sevdası henüz beş yaşındayken gecenin üçünde zorla uyandırılıp babası tarafından söyletilen ’Kara bahtım kem talihim, taşa bassam iz olur’ eseriyle başladı. 1966 yılında TRT tarafından açılan sınavı kazanarak Ankara Radyosu’na girdi.

Seçil Heper, TRT için yapılan bir TV çekiminde gazinocu Fahrettin Aslan'ın dikkatini çekerek Maksim Gazinosu sahnelerine lanse edildi.

Seçil Heper, 1976 yılında işadamı eski Arnavut Prensi Melih Caculi ile evlendi. Evlendikten sonra sahne hayatından çekildi. Eşi Melih Caculi 2008 yılında vefat etti. Evliliğinden dolayı Caculi olan soyadını 2016 yılında da değiştirip Heper yapmak için mahkemeye müracaat etti ve düzeltildi.

Sabahattin Ali’nin eserinden sinemaya uyarlanan ve 1973 yılında yönetmenliğini Metin Erksan’ın yaptığı “Hanende Melek” filminde Melek karakterini canlandırmıştır.

Filmleri :
1973 - Hanende Melek (Melek)TV Filmi

Albümleri :
1994 - Plak Kayıtları: Türk Sanat Müziği 80 Eser
2006 - En İyileriyle Seçil Heper
2008 - Seneler
2008 - Huzurlu Günler
2013 - Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor
2014 - Hastayım Yaşıyorum


Kaynak:Biyografi.info

Seçil Heper için yapılan aramalar

Seçil Heper, Seçil Heper biyografi, Seçil Heper hayatı, Seçil Heper özgeçmişi, Seçil Heper hakkında, Seçil Heper doğum yeri, Seçil Heper fotoğraf, Seçil Heper video, Seçil Heper resim, Seçil Heper kimdir?, Seçil Heper kaç yaşında?, Seçil Heper nereli, Seçil Heper memleketi , Seçil Heper albümleri