FB TW PIN NWS
BioRank 3332

Özgün Uğurlu

Doğum tarihi : 19.Ekim.1979
Özgün Uğurlu kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Müzisyen
Özgün Uğurlu doğum yeri : Eskişehir

Özgün Uğurlu Biyografisi

Özgün Uğurlu, 19 Ekim 1979 tarihinde Eskişehir’de ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Annesinin adı Ayfer Uğurlu’dur. 8 yaşındayken Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çocuk Korosu’na girdi. Sonra da yatılı olarak kazandığı Ankara Devlet Konservatuarında okumak için 1990 yılında 11 yaşında Ankara’ya gitti. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Viyola Bölümü'nden mezun oldu.
Yatılı olarak okuduğu konservatuar öğrenciliği sırasında kaçak olarak Ankara’nın barlarında müzik yaparak harçlığını çıkardı. Mezun olduktan sonra sözleşmeli müzisyen olarak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda çalıştı. Bu arada Polonya’ya gidip master class çalışması yaptı. Polonya dönüşü hem Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında, hem Ankara Devlet Konservatuvarı oda orkestrasında, hem de pop müzik alanında sahnelerde çalışmaya devam etti. Bir süre sonra klasik müziği bırakarak pop müziğe yöneldi.

2005 Kasım’da çıkardığı Elveda adlı albümünden Elveda, Seytan,Yanarım, Kandırman Lazım, Günahkar ve Aşk Çiçeği klipleriyle şarkıları tüm radyolarda ve müzik kanallarında 1 numaralara kadar yükseldi ve ona başta Altın Kelebek, Powerturk, İstanbul fm olmak üzere 40’ın üstünde ödül kazandırdı (en iyi çıkış yapan erkek,en iyi şarkı,en iyi beste,en iyi erkek şarkıcı,en iyi şarkı,en iyi video...)

İkinci albümde devreye İskender Paydaş girdi ve Isra Gülümser, Murat Çekem ve Tolga Kılıç’ında ekibe katılmasıyla hummalı bir çalışma dönemi başladı. Temmuz 2007’de Özgün, Isra, Özgün&Isra:) İskender, Murat ve Ender imzalı şarkılardan oluşan “Nöbetçi Aşık” isimli 2. albümü piyasadaydı. Bu albümünde de Kıvırır, Acıyı Çeken Anlar, Yalnızlık ve Kıpır Kıpır klipleriyle müzik piyasasındaki yerini sağlamlaştıran Özgün, Müyap Gold ödülünü de ödüllerinin arasına eklemiş oldu.

Özgün Uğurlu, askerliğini kısa dönem olarak Aralık 2009'da başlayıp Mayıs 2010'da tamamladı.

Özgün Uğurlu, Temmuz 2012 ayında Nida Karaçar ile evlendi. Mart 2015 doğumlu bir oğlu vardır.

Albümleri :
2005 - Elveda
2007 - Nöbetçi Aşık
2009 - Biz Ayrıldık
2010 - Yeni (single)
2011 - Sen ve Ben (single)
2012 - Konu Senden Açılınca
2013 - Tatil (single)
2014 - Romantica (feat. Mustafa Süder)
2014 - Öpücem (single)
2015 - Şimdi Burada Olsan(single)

Ödülleri :
2007 - 11. İstanbul Fm Altın Ödülleri, En İyi Pop Erkek Sanatçı
2007 - 34. Altın Kelebek Ödülleri, En İyi Klip (Elveda)
2007 - Powertürk Müzik Ödülleri, En İyi Çıkış Yapan Video (Elveda)
2008 - MÜYAP Müzik Endistürisi Ödülleri, Gold Albüm ( Nöbetçi Aşık)


Kaynak:Biyografi.info

Özgün Uğurlu videoları

Tüm Özgün Uğurlu videoları

Özgün Uğurlu için yapılan aramalar

Özgün Uğurlu, Özgün Uğurlu biyografi, Özgün Uğurlu hayatı, Özgün Uğurlu özgeçmişi, Özgün Uğurlu hakkında, Özgün Uğurlu doğum yeri, Özgün Uğurlu fotoğraf, Özgün Uğurlu video, Özgün Uğurlu resim, Özgün Uğurlu kimdir?, Özgün Uğurlu kaç yaşında?, Özgün Uğurlu nereli, Özgün Uğurlu memleketi