FB TW PIN NWS
BioRank 4299

Ömer Kerkez

Doğum tarihi : 01.Temmuz.1966
Ömer Kerkez kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Hukuk Adamı
Ömer Kerkez doğum yeri : Antakya

Ömer Kerkez Biyografisi

Ömer Kerkez, 1 Temmuz 1966 tarihinde Antakya'da doğmuştur. Antakya Lisesinden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1988 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra askerliğini Trabzonda yaptı.
Ömer Kerkez, kariyerine Hatay'da hakim/savcı adayı olarak başladı. Elbistan, Kozluk ve Erzin cumhuriyet savcılığı gibi çeşitli görevlerde bulundu. Adalet Bakanlığı bünyesinde de önemli pozisyonlarda görev alan Kerkez, tetkik hakimliği, daire başkanlığı, genel müdür yardımcılığı ve genel müdürlük gibi kritik görevleri başarıyla yürüttü.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği gibi önemli bir görevde bulunan Ömer Kerkez, 5 Temmuz 2017 tarihinde Yargıtay üyeliğine seçildi. Üçüncü Hukuk Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürmekte iken 14 Şubat 2023 tarihinde yapılan seçimde Yargıtay'ın 3. Hukuk Dairesi Başkanı olarak seçildi.

Ömer Kerkez, evlidir ve 3 çocuğu vardır.

14 Mayıs 2024 tarihinde yapılan Yargıtay başkanlığı seçiminde Yargıtay başkanlığına 37'nci tur oylamada 193 oy alan Ömer Kerkez seçildi. 348 üyeden 193'ünün oyunu alan Ömer Kerkez Yargıtay Birinci Başkanı seçildi. Mehmet Akarca ise 103 oy aldı.

Kaynak:Biyografi.info

Ömer Kerkez için yapılan aramalar

Ömer Kerkez, Ömer Kerkez biyografi, Ömer Kerkez hayatı, Ömer Kerkez özgeçmişi, Ömer Kerkez hakkında, Ömer Kerkez doğum yeri, Ömer Kerkez fotoğraf, Ömer Kerkez video, Ömer Kerkez resim, Ömer Kerkez kimdir?, Ömer Kerkez kaç yaşında?, Ömer Kerkez nereli, Ömer Kerkez memleketi