FB TW PIN NWS
BioRank 2817

Necdet Pamir

Doğum tarihi : ??.??.1954
Necdet Pamir kaç yaşında : 70
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Mühendis
Necdet Pamir doğum yeri : Ankara

Necdet Pamir Biyografisi

Necdet Pamir, 1954 yılında Ankara'da doğmuştur. Babası Dr. Fikret Pamir’dir. TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra 1980 yılında ODTÜ Petrol Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.
Necdet Pamir, 25 yıl Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nda her kademede (mühendis, şef, başmühendis, proje müdürü) olarak görev aldı. Petrol Taşıma ve Pazarlama Grup Başkanlığı ve Genel Müdür Muavinliği (1995-1996) yaptı. Başbakanlık Boru Hatları Koordinasyon Kurulu’nda TPAO temsilcisi olarak çalıştı (1995-1996). Daha sonra TPAO İnceleme ve Geliştirme Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür Danışmanlığı gibi görevlerde bulundu.

1980-1995 yılları arasında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Yönetim Kurulu Üyeliği, 1990-1995 yılları arasında TMMOB Petrol Mühendisleri Odası Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Necdet Pamir'in çok sayıda Türkçe/İngilizce makalesi, söyleşileri ve kitap ve kitap bölümleri vardır. Yurt içi ve dışında çok sayıda konferansta konuşmacı olarak, radyo ve TV programına ise konuk olarak katıldı. Söyleşileri gazete ve dergilerde yayınlandı.

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi üyesi olan Pamir, 2002-2005 seneleri arasında CHP Meclis Grup danışmanı, Enerji Komisyonu ve Bilim Platformu üyesi olarak da yer aldı.

2000-2001 yıllarında ASAM (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi ) Başkan Yardımcısı; Enerji, Çevre ve Teknoloji Araştırmaları Masası Başkanı olarak görev yaptı. Halen Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Genel Koordinatörüdür.

2007 yılında CHP’den Aksaray milletvekili adayı oldu.

Necdet Pamir, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Kitapları :
2015 - Enerjinin iktidarı: enerji kaynaklarını elinde tutan, dünyayı elinde tutar
1999 - Bakü-Ceyhan boru hattı: Ortaasya ve Kafkasya'da bitmeyen oyun


Kaynak:Biyografi.info

Necdet Pamir videoları

Tüm Necdet Pamir videoları

Necdet Pamir için yapılan aramalar

Necdet Pamir, Necdet Pamir biyografi, Necdet Pamir hayatı, Necdet Pamir özgeçmişi, Necdet Pamir hakkında, Necdet Pamir doğum yeri, Necdet Pamir fotoğraf, Necdet Pamir video, Necdet Pamir resim, Necdet Pamir kimdir?, Necdet Pamir kaç yaşında?, Necdet Pamir nereli, Necdet Pamir memleketi