FB TW PIN NWS
BioRank 1711

Mustafa Erses

Doğum tarihi : ??.??.1935 Ölüm tarihi : 02.Haziran.2010
Mustafa Erses kaç yaşında öldü : 75
Kilo & Boy :
Burcu :
Mustafa Erses doğum yeri : İzmir
Ölüm yeri : İzmir

Mustafa Erses Biyografisi

Mustafa Erses, 1935 yılında İzmir'de doğmuştur. Orta öğreniminden sonra Türkiye Radyoları'nca açılan sınavı kazanarak 1955 yılında TRT İzmir Radyosu'nda göreve başladı.
1964 yılında TRT Ankara radyosunda çalışmaya başlayan Mustafa Erses, 1977 yılından sonra ses sanatçılığının yanısıra, koro ve fasıl şefliğini de başarıyla yürütmüştür.

Mustafa Erses, 1981 yılında kendi isteğiyle emekli olduğundan sonra da musikiye olan hizmetini hiç bırakmamış, 1986 yılında TRT kurumunun ihtiyacı üzerine, ilk kez verilen ”Şef” kadrosuyla tekrar göreve başlamıştır.

Mustafa Erses, çok sayıda sanatçı yetiştirmiş, birçok albüm çalışmalarına eşlik etmiş, sanat danışmanlığı ve yönetmenlik yapmıştır. “Ayın konseri”, “Besteci özel” ve “Bir solist” gibi sevilen programlarla en büyük sanatçıların konserlerini yönetmiştir. Türk Müziği’nin ünlü seslerinden; Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Sibel Can, Umut Akyürek ve daha onlarca sanatçının hocalığını yapmıştır.

Son yıllarını İzmir Urla'da geçiren Mustafa Erses, 2 Haziran 2010 tarihinde 75 yaşında İzmir’de ölmüştür.

Kaynak:Biyografi.info

Mustafa Erses videoları

Tüm Mustafa Erses videoları

Mustafa Erses için yapılan aramalar

Mustafa Erses, Mustafa Erses biyografi, Mustafa Erses hayatı, Mustafa Erses özgeçmişi, Mustafa Erses hakkında, Mustafa Erses doğum yeri, Mustafa Erses fotoğraf, Mustafa Erses video, Mustafa Erses resim, Mustafa Erses kimdir?, Mustafa Erses kaç yaşında?, Mustafa Erses nereli, Mustafa Erses memleketi