FB TW PIN NWS
BioRank 8155

Muharrem Erkek

Doğum tarihi : 31.Ağustos.1969
Muharrem Erkek kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Muharrem Erkek doğum yeri : Çanakkale

Muharrem Erkek Biyografisi

Muharrem Erkek, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekilidir.

Muharrem Erkek, 31 Ağustos 1969 tarihinde Ali Muzaffer Erkek, Mübeccel Erkek çiftinin oğlu olarak Çanakkale’de doğmuştur. Cevatpaşa İlkokulu ve Merkez Ortaokulunda okudu. Çanakkale Anadolu Lisesinden 1986 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden avukat olarak mezun oldu. 1993 yılında avukatlık stajını Çanakkale Barosu'nda yaptı.

Muharrem Erkek, 1994 yılında askerliğini Balıkesir'de disiplin mahkemesinde kısa dönem olarak tamamladı. 1994 yılında Çanakkale Barosu'na kayıtlı serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Mesleğini icra ederken birçok sivil toplum örgütünde de görev aldı.

Muharrem Erkek, 2000-2002 yılları arasında Çanakkale Barosu'nun yönetim kurulunda görev aldı, 2004-2014 yıllarında CHP'den Çanakkale Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yaptı, ayrıca Belediye Başkanvekilliği görevini de üstlenmiştir.

Çanakkale Spor ve Çanakkale Zihinsel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu, Çanakkale Kent Konseyi Yürütme Kurulu'nda görev aldı.

TBMM 25. ve 26. dönem Çanakkale, CHP milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu Üyesi olarak görev yaptı. 12 Şubat 2018 itibarıyla CHP'nin hukuk politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısıdır.

Muharrem Erkek, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde 27nci Dönem TBMM Çanakkale milletvekili olarak CHP'den tekrar seçildi.

Muharrem Erkek, Özen Algönül Erkek ile evlidir. Biri Aslan Erkek olmak üzere 2 çocuğu vardır.

10 Ağustos 2018 günü CHP'de yeni Merkez Yürütme Kurulu belli oldu. Hukuk Politikaları genel başkan yardımcılığı görevine devam eden Muharrem Erkek, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekilidir.

Kaynak:Biyografi.info

Muharrem Erkek için yapılan aramalar

Muharrem Erkek, Muharrem Erkek biyografi, Muharrem Erkek hayatı, Muharrem Erkek özgeçmişi, Muharrem Erkek hakkında, Muharrem Erkek doğum yeri, Muharrem Erkek fotoğraf, Muharrem Erkek video, Muharrem Erkek resim, Muharrem Erkek kimdir?, Muharrem Erkek kaç yaşında?, Muharrem Erkek nereli, Muharrem Erkek memleketi