FB TW PIN NWS
BioRank 6093

Muammer Yaşar Bostancı

Doğum tarihi : ??.??.1937 Ölüm tarihi : 21.Şubat.1992
Muammer Yaşar Bostancı kaç yaşında öldü : 55
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci
Muammer Yaşar Bostancı doğum yeri : İzmir
Ölüm yeri :  Ankara

Muammer Yaşar Bostancı Biyografisi

Muammer Yaşar Bostancı, 21 Şubat 1992 tarihinde kalp krizi nedeni ile öldü.

Muammer Yaşar Bostancı, 1937 yılında İzmir'de doğmuştur. Liseyi bitirdikten sonra çok genç yaşta başladığı gazeteciliğe devam etmek için, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu'ndan mezun oldu.

Muammer Yaşar Bostancı, 1955 yılında başladığı gazetecilik kariyerinde, çeşitli gazetelerde meclis muhabirliği, yazı işleri müdürlüğü, köşe yazarlığı ve Ankara temsilciliği yaptı.

TRT Haber Merkezi'nin kuruluşunda görev alan Muammer Yaşar Bostancı, bu kurumda 1964 yılında Meclis muhabiri olarak göreve başladı. 16 yıl Haber Merkezi'nin çeşitli yönetim kadrolarında çalıştıktan sonra 1981 Ocak sonunda Genel Müdür Yardımcısı iken yazılı basına geçti.

Yaklaşık 11 yıl köşe yazarlığı yapan, 1991 yılında Yeni Asır ve SABAH Gazeteleri'nin Ankara Temsilciliğini üstlenen Muammer Yaşar Bostancı, Türk gazeteciliğine en büyük katkısı araştırmacı gazetecilik ruhunu yansıtan eserleri ve basında yetiştirdiği talebelerinin sürdürdüğü doğru, yansız, ilkeli habercilik ekolü oldu.

Muammer Yaşar Bostancı, 21 Şubat 1992 tarihinde kalp krizi nedeni ile Ankara'da öldü.

Kitapları :
1986 - Zincirbozan Günleri


Kaynak:Biyografi.info

Muammer Yaşar Bostancı için yapılan aramalar

Muammer Yaşar Bostancı, Muammer Yaşar Bostancı biyografi, Muammer Yaşar Bostancı hayatı, Muammer Yaşar Bostancı özgeçmişi, Muammer Yaşar Bostancı hakkında, Muammer Yaşar Bostancı doğum yeri, Muammer Yaşar Bostancı fotoğraf, Muammer Yaşar Bostancı video, Muammer Yaşar Bostancı resim, Muammer Yaşar Bostancı kimdir?, Muammer Yaşar Bostancı kaç yaşında?, Muammer Yaşar Bostancı nereli, Muammer Yaşar Bostancı memleketi