FB TW PIN NWS
BioRank 891

Metehan Demir

Doğum tarihi : ??.??.1969
Metehan Demir kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci
Metehan Demir doğum yeri : Edremit, Balıkesir

Metehan Demir Biyografisi

Metehan Demir, 1969 yılında Edremit’te doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Edremit’te okudu, liseye Edremit’te başladı İzmir Atatürk Lisesi’nde bitirdi. Liseden sonra girdiği Hava Harp Okulu’ndan 1990 yılında mezun oldu.
1994 yılında Hava Kuvvetleri’nden ayrılarak sivil hayatına başladı. Ankara’da İngilizce yayın yapan Turkish Daily News’de gazetecilik yapmaya başladı.

1997 yılında Hürriyet Gazetesi’nde Savunma ve Diplomasi haberlerinden sorumlu muhabir olarak çalışmaya başladı. 2000 yılında ABD’de Washington’da ’Amerikan Dış Politika Dinamikleri’ başlıklı 45 günlük sertifika programına katıldı. 2003 yılında Hürriyet gazetesinden ayrılarak Chevening Bursu ile İngiliz Savunma Kraliyet Akademisi ve King’s College ortak master programı çerçevesinde Londra’ya gitti. Buradan, "Strateji, Diplomasi ve Savaş Taktiklerinin Günümüz Yönetimlerine Uyarlaması’ konulu ‘Savaş Etüdleri’ yüksek lisans diplomasını aldı.

2003 Temmuz’unda Londra’dan döndüğünde Kanal D Ankara Bürosu Haber Editörlüğü’ne geçti.

2005-2007 arasında Sabah Gazetesi Ankara Temsilci Yardımcılığı ve Sabah Ankara Gazetesi Yayın Koordinatörlüğü’nü görevlerini yürüttü. Sabah Gazetesi’nde Protokol Yolu başlıklı kulis-köşe yazdı.

Amerikan Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres gibi bir çok önemli isimle röportajlar gerçekleştirdi.

Amerika’nın saygın dergisi Aviation Week’in 5 yıl Türkiye temsilciliğini yaptı.

Metehan Demir, BBC World, El Cezire, TRT, Sky Türk, Kanal7, Kanal24 ve NTV gibi yabancı ve yerli haber kuruluşlarına siyasi-askeri ve diplomatik bazda analizler yapmaktadır.

Habertürk’te Fatih Çekirge ile Perde Arkası programını yaptı. CNN TÜRK’te Paranın İzi programına yorumlarıyla katılmaktadır.

2008 yılında Hürriyet gazetesi bünyesinde Hurriyet.com.tr Ankara Temsilciliği görevini yürüten Metehan Demir, 2010 Mart ayından 2013 Aralık ayına kadar Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak görev yaptı.

Metehan Demir, 2013 yılında Deniz Demir ile evlendi, bir çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Metehan Demir için yapılan aramalar

Metehan Demir, Metehan Demir biyografi, Metehan Demir hayatı, Metehan Demir özgeçmişi, Metehan Demir hakkında, Metehan Demir doğum yeri, Metehan Demir fotoğraf, Metehan Demir video, Metehan Demir resim, Metehan Demir kimdir?, Metehan Demir kaç yaşında?, Metehan Demir nereli, Metehan Demir memleketi