FB TW PIN NWS
BioRank 9072

Malin Maria Akerman

Doğum tarihi : 12.Mayıs.1978
Malin Maria Akerman kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Malin Maria Akerman doğum yeri : Stocholm, İsveç

Malin Maria Akerman Biyografisi

Solomon Kardeşler, Watchmen, Teklif v.b. filmlerdeki başarılı performansı ile tanınan İsveç doğumlu Kanada’lı oyuncu ve model.
Malin Maria Akerman, 12 Mayıs 1978 tarihinde, Stokholm, İsveç’de dünyaya geldi. Babasının başarılı bir iş teklifini kabul etmesinin ardından ailesi ile beraber, daha iki yaşındayken Kanada’ya taşınan oyuncu, anne babasının ayrılmasından sonra annesi ile beraber Kanada’da büyüdü. Lise eğitimini bitirdikten sonra York Üniversitesi’nde psikoloji okuyan Akerman, mezun olmadan önce üniversiteden ayrıldı.

Daha beş yaşındayken modellik ve reklam oyunculuğu ile T.V. ekranlarına adım atan Akerman, 17 yaşındayken Kanada’nın Süper Modeli yarışmasını kazanarak Avrulpa’yı da kapsayan bir modellik kariyerine başladı; bu kariyeri üniversiteyi kazanması ile beraber sona erdi.

Oyunculuk kariyerine ağırlık vermek için Kaliforniya’ya taşınan Akerman, 2003 yılında The Utopian Society, 2004 yılında Harold & Kumar Go to White Castle ve 2007 yılında Solomon Kardeşler gibi pek çok filmde rol aldı fakat ona asıl ününü 2009 yılında, Alan Moore’un aynı adı taşıyan eserinden uyarlanan ve Zack Snyder’ın yönettiği Watchmen sayesinde kavuştu. Filmde oynadığı Silk Spectre II karakteri yoğun ilgi görürken, filmin cüretkar sahneleri de genç oyuncuyu 2009 yılında, FHM dergisince düzenlenen ankette Dünyanın En Seksi 100 Kadını listesinde 69. sıraya soktu.

Malin Akerman, 20 Haziran 2007 tarihinde, İtalyan müzisyen Roberto Zincone ile dünya evine girdi.

Kaynak:Biyografi.info

Malin Maria Akerman için yapılan aramalar

Malin Maria Akerman, Malin Maria Akerman biyografi, Malin Maria Akerman hayatı, Malin Maria Akerman özgeçmişi, Malin Maria Akerman hakkında, Malin Maria Akerman doğum yeri, Malin Maria Akerman fotoğraf, Malin Maria Akerman video, Malin Maria Akerman resim, Malin Maria Akerman kimdir?, Malin Maria Akerman kaç yaşında?, Malin Maria Akerman nereli, Malin Maria Akerman memleketi