FB TW PIN NWS
BioRank 8854

Leo Beenhakker

Doğum tarihi : 02.Ağustos.1942
Leo Beenhakker kaç yaşında : 81
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Leo Beenhakker doğum yeri : Rotterdam, Hollanda

Leo Beenhakker Biyografisi

Leo Beenhakker, 1942 doğumlu Hollandalı teknik direktör. Polonya Milli Futbol Takımı antrenörü. Dünyanın en deneyimli teknik direktörlerinden biri olarak gösterilmekte.
Kariyeri boyunca Ajax, Feyenoord, Real Madrid, Real Zaragoza ve Club América gibi önemli kulüp takımlarının yanısıra, Suudi Arabistan, Hollanda ve Trinidad Tobago milli takımlarında teknik direktörlük yaptı.

11 Temmuz 2006'da Polonya Milli Takımı'nın teknik direktörlüğüne getirildi. 17 Kasım 2007 tarihinde Polonya, Leo Beenhakker liderliğinde Belçika'yı 2-0 yenerek tarihinde ilk kez Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılma başarısını gösterdi.

Leo Beenhakker, Flamanca, İngilizce, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca biliyor, soğuk kanlı karakteri ile tanınıyor.

Kaynak:Biyografi.info

Leo Beenhakker için yapılan aramalar

Leo Beenhakker, Leo Beenhakker biyografi, Leo Beenhakker hayatı, Leo Beenhakker özgeçmişi, Leo Beenhakker hakkında, Leo Beenhakker doğum yeri, Leo Beenhakker fotoğraf, Leo Beenhakker video, Leo Beenhakker resim, Leo Beenhakker kimdir?, Leo Beenhakker kaç yaşında?, Leo Beenhakker nereli, Leo Beenhakker memleketi