FB TW PIN NWS
BioRank 6421

Kenan Onuk

Doğum tarihi : ??.??.1954 Ölüm tarihi : 11.Temmuz.2005
Kenan Onuk kaç yaşında öldü : 51
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci
Kenan Onuk doğum yeri : İzmir
Ölüm yeri : İstanbul

Kenan Onuk Biyografisi

Gazeteci ve spor spiker.
Kenan Onuk, 1954 yılında İzmir'de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdikten sonra 1974 yılında TRT'de muhabir olarak gazetecilik mesleğine başladı. TRT'de uzun yıllar haber spikerliği yaptıktan sonra 1992 yılında Show TV, 1993 yılında ise ATV'de görev aldı. 1996 yılında kuruluşunda da emeği geçmiş olan NTV'de görev almaya başladı.

NTV'de sunduğu "90 Dakika" adlı spor programı ile spor haberciliğinde ciddiyet ve kalite getirdi. Kariyerinde birçok ödüle layık görülen Kenan Onuk, halk tarafından buz pateni ve atletizm müsabakalarını düzgün bir Türkçe ile sunmasıyla tanıdı. Futbol dışında diğer spor dallarının da tanıtılmasında büyük emeği geçti. Televizyon programları dışında yazılı basından da çalıştı, aynı zamanda NTV Radyo'da yaptığı caz programı ile büyük beğeni topladı.

Evli ve bir çocuk sahibi olan Kenan Onuk, yıllardır mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek 11 Temmuz 2005'te hayatını kaybetti.

Kaynak:Biyografi.info

Kenan Onuk hakkında haberler

Tüm Kenan Onuk haberleri

Kenan Onuk için yapılan aramalar

Kenan Onuk, Kenan Onuk biyografi, Kenan Onuk hayatı, Kenan Onuk özgeçmişi, Kenan Onuk hakkında, Kenan Onuk doğum yeri, Kenan Onuk fotoğraf, Kenan Onuk video, Kenan Onuk resim, Kenan Onuk kimdir?, Kenan Onuk kaç yaşında?, Kenan Onuk nereli, Kenan Onuk memleketi