FB TW PIN NWS
BioRank 9274

Ken Hu

Doğum tarihi : ??.??.1968
Ken Hu kaç yaşında : 56
Kilo & Boy :
Burcu :
Ken Hu doğum yeri : Çin

Ken Hu Biyografisi

İş adamı, üst düzey yönetici, CEO

Ken Hu, Huawei’nin dönüşümlü CEO ve HRC Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Ken Hu, 1968 yılında Çin’de doğmuştur. Asıl adı Hu Houkun’dur. Çin'in Hubei eyaleti, Wuhan, Hongshan Bölgesi, Guanshan Subdistrict'de bulunan Huazhong Bilim ve Teknoloji Üniversitesinden 1990 yılında mezun olmuştur.

Ken Hu, üniversitesinden mezun olduğunda Çin'in Shenzen şehrinde bulunan Huawei şirketinde çalışmaya başladı. Ken Hu, daha sonra Huawei’nin Çin Pazarlama ve Satış Departmanı Başkanı, Latin Amerika Bölgesi Başkanı, Global Satış Bölüm Başkanı, Satış ve Hizmet Sorumlusu, Strateji ve Pazarlama Sorumlusu, Global Siber Güvenlik ve Kullanıcı Gizliliğini Koruma Komitesi (GSPC) Yönetim Kurulu Başkanı, Huawei ABD Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevlerinde bulundu.

Ken Hu, 2011 yılından Mart 2018 ayına kadar Huawei'de dönüşümlü CEO olarak görev yaparken Bu görevinde, şirket çapında iş geliştirme ve yönetim optimizasyonundan sorumluydu. Ayrıca liderlik ve organizasyonel gelişimden sorumlu olduğu Huawei'nin İnsan Kaynakları Komitesine başkanlık etti.

Ken Hu, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Dijital İletişim Endüstrisi Yönlendirme Komitesi üyesi ve Teknoloji Öncüleri Seçim Komitesi üyesidir.

Telekom sektöründe 30 yıla yakın deneyime sahip olan Ken Hu, Huawei’nin dönüşümlü CEO ve HRC Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Ken Hu için yapılan aramalar

Ken Hu, Ken Hu biyografi, Ken Hu hayatı, Ken Hu özgeçmişi, Ken Hu hakkında, Ken Hu doğum yeri, Ken Hu fotoğraf, Ken Hu video, Ken Hu resim, Ken Hu kimdir?, Ken Hu kaç yaşında?, Ken Hu nereli, Ken Hu memleketi