FB TW PIN NWS
BioRank 9219

Kathryn Sackhoff

Doğum tarihi : 08.Nisan.1980
Kathryn Sackhoff kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Kathryn Sackhoff doğum yeri : Portland, Oregon, A.B.D.

Kathryn Sackhoff Biyografisi

Ülkemizde de gösterilmekte olan Battlestar Galactica dizisinde canlandırdığı Captain Kara Starbuck karakteri ile üne kavuşmuş olan Satürn ödülü sahibi A.B.D.’li oyuncu. Cold Case, ER, Law & Order gibi ünlü dizilerde konuk oyuncu olarak rol almış olan Sackhoff, yedinci sezonu yayınlanmakta olan T.V. dizisi 24’de, Dana Walsh karakterini canlandırmaktadır.
Kathryn Ann Sackhoff, 8 Nisan 1980 tarihinde, Portland, Oregon, A.B.D.’de dünyaya geldi. Annesi ESL program kordinatörü olan ve babası arazi düzenleme üzerine çalışan Sackhoff, çocukluk ve gençlik yıllarını St. Helens, Oregon’da geçirdi.

1998 yılında, Sunset Lisesi’nden mezun olan Sackhoff, küçük yaşlardan itibaren yüzme ile uğraşıyordu ve lisede okuduğu yıllarda profesyonelliğe doğru gitmekteydi. Fakat dizinden sakatlanması üzerine bu uğraşı yarıda bırakmak zorunda kaldı ve yoga ile oyunculuk alanlarına önem vermeye başladı.

Lise yıllarında Oliver, Fiddler on the Roof ve Bye Bye Birdie gibi tiyatro klasiklerinin uyarlamalarında rol alarak oyunculuk kariyerine başlayan Sackhoff, ilk profesyonel sinema deneyimini 1998 yılında, çok genç yaşta anne olmuş bir kızı canlandırdığı Fifteen and Pregnant adlı filme gerçekleştirdi. Bu filmdeki başarılı performansı, genç oyuncuya Holywood’un kapılarını araladı ve Sackhoff, liseden mezun olmasının ardından Holywood’a taşındı.

Undressed, The Education of Max Bickford, Halloween: Resurrection gibi yapımlarda rol aldıktan sonra, 2004 yılında, kendisini uluslararası üne kavuşturacak olan T.V. dizisi Battlestar Galactica’da rol aldı. İlk olarak 1978 yılında çekilen aynı adlı orjinal dizinin uyarlaması olarak 2003 yılında, toplam üç saatlik bir mini dizi olarak başlayan Battlestar Galactica, 2004 yılında orjinal serinin temellerine bağlı kalınarak yeni bir konseptle ekrana girdi. Sackhoff’un Captain Kara Starbuck karakterini canlandırdığı dizi, 2004-2008 yılları arasında dört sezon ve 75 bölüm olarak gösterildikten sonra yayın hayatına veda etti.

2007 yılında kısa ömürlü NBC dizisi Bionic Woman ve bundan bir yıl sonra The Last Sentinel adlı bilimkurgu / aksiyon filminde başrolde oynayan genç oyuncu, Cold Case, ER, Law & Order gibi tanınmış .T.V. yapımlarında konuk oyuncu olarak yer aldı.

Battlestar Galactica’nın çekimlerinin sona ermesinin ardından uzun süreli bir fiziksel yorgunluk yaşayan Sackhoff, doktoru tarafından, tiroid kanseri teşhisiyle hastaneye yatırıldı. Tiroidinin başarılı bir cerrahi müdahale ile alınmasının ardından sağlığına kavuşan başarılı oyuncu, kemoterapi tedavisi görmeye gereksinim duymadan bu hastalığı atlattı.

Katee Sackhoff, halen devam etmekte olan T.V. dizisi 24’ün yedinci sezonunundan itibaren, CTU bilgi analisti Dana Walsh rolünde hayranlarıyla buluşmaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Kathryn Sackhoff için yapılan aramalar

Kathryn Sackhoff, Kathryn Sackhoff biyografi, Kathryn Sackhoff hayatı, Kathryn Sackhoff özgeçmişi, Kathryn Sackhoff hakkında, Kathryn Sackhoff doğum yeri, Kathryn Sackhoff fotoğraf, Kathryn Sackhoff video, Kathryn Sackhoff resim, Kathryn Sackhoff kimdir?, Kathryn Sackhoff kaç yaşında?, Kathryn Sackhoff nereli, Kathryn Sackhoff memleketi