FB TW PIN NWS
BioRank 6621

Dr.Kadir Turgut

Doğum tarihi : ??.??.1985
Kadir Turgut kaç yaşında : 39
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Akademisyen
Kadir Turgut doğum yeri : Oltu, Erzurum

Kadir Turgut Biyografisi

12 Şubat 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atandı.

Kadir Turgut, 1985 yılında Erzurum, Oltu’da doğmuştur. İlkokulu Oltu’da, ortaokul ve liseyi Erzurum’da bitirdi. 2003 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Fars Dili ve Edebiyatı lisans programından 2007 yılında mezun oldu. Daha sonra 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fars Dili Ve Edebiyatı bölümünde “Ebu’l-Vefâ Muslihuddin Mustafa’nın Farsça Şiirleri” başlıklı teziyle yüksek lisans derecesi, 2013 yılında da “Abdurrahman Cami ve Türk Edebiyatındaki Etkileri” adlı tezle de doktor unvanını aldı.

Kadir Turgut, 2008-2014 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Fars Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında Araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2014 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Fars Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalıştı.

2015-2016 yıllarında Fatih Sultan Mehmed Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde, 2017-2018 yıllarında Sabancı Üniversitesi'nde dersler verdi.

Kadir Turgut, İstanbul Üniversitesi'nde Farsça Dilbilgisi, Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği dersleri vermektedir.

Dilbilim, dilbilgisi, metodoloji, yazma nüshalar ve tenkitli metin neşri alanlarında çalışmalar yaptı.

Kadir Turgut, 2019 yılından itibaren Fatih Sultan Mehmed Vakıf Üniversitesi - Yazma Eserler Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

12 Şubat 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atandı.

Kaynak:Biyografi.info

Kadir Turgut için yapılan aramalar

Kadir Turgut, Kadir Turgut biyografi, Kadir Turgut hayatı, Kadir Turgut özgeçmişi, Kadir Turgut hakkında, Kadir Turgut doğum yeri, Kadir Turgut fotoğraf, Kadir Turgut video, Kadir Turgut resim, Kadir Turgut kimdir?, Kadir Turgut kaç yaşında?, Kadir Turgut nereli, Kadir Turgut memleketi