FB TW PIN NWS
BioRank 7546

İntizar Arslan

Doğum tarihi : 24.Kasım.1974
İntizar Arslan kaç yaşında : 50
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
İntizar Arslan doğum yeri : Tunceli

İntizar Arslan Biyografisi

İntizar Arslan, 24 Kasım 1974 tarihinde Tunceli’de doğmuştur. Aslen Tuncelilidir. İntizar’ın babası asker, annesi Cemile Arslan ev hanımıdır. Eski adıyla Ağrı Dağı Üniversitesi, yeni adı ile Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Ağrı Eğitim Fakültesi - Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur.
Babasının görevi nedeniyle İntizar, Manisa, İzmir ve Muğla‘da bir süre yaşamış ve bu dönemde İzmir’de müzik yarışmasına katılarak Türk Halk Müziği ve Pop müzik Dalları’nda 1. olmuştur. Ailesi daha sonra İzmir’e yerleşmiştir.

Yarışmaların ardından bir gün Sibel Can İzmir’e geldiğinde İntizar’ın o konseri organize eden arkadaşları tarafından Sibel Can‘a bahsedilmesi hayatının dönüm noktası olmuştur. Ardından Sibel Can İntizar’ı merak etmiş ve sahneye davet etmiştir. Bu sırada konseri izleyenler arasında Ahmet Selçuk İlkan ve Ferdi Tayfur‘da bulunmakta idi. Konserin ardından Ferdi Tayfur İntizar’ın sesini çok beğendiğini ve ona albüm yapmak istediğini belirtmiştir.

İlk albümünü 1997 yılında Gelincik ile müzik piyasasına süren İntizar daha sonra Gece Nemi, Göçebe, Aldanırım, Nazar Boncuğum, Ihlamurlar Altında, Ömrüm Senin ve Aşk Yağmurlar isimli albümlerini müzik severler ile buluşturmuştur.

İntizar Arslan, Uzun yıllar Ferdi Tayfur ile çalıştı.

Gitar ve bağlama çalmayı bilen İntizar Arslan, 16 yaşından beri beste yapıp şarkı söylemektedir.

Ödülleri :
2007 - 34. Altın Kelebek Ödül Töreni - En İyi Fantezi Müzik Kadın Solist Ödülü

Albümleri :
2017 - Konu Sen Olunca
2013 - Aşk Yağmurları
2009 - Ömrüm Senindir
2006 - Ihlamurlar Altında / Nazar Boncuğum
2005 - Nazar Boncuğum
2003 - Aldanırım
2002 - Göçebe
2000 - Gece Nemi
1997 - Gelincik


Kaynak:Biyografi.info

İntizar Arslan için yapılan aramalar

İntizar Arslan, İntizar Arslan biyografi, İntizar Arslan hayatı, İntizar Arslan özgeçmişi, İntizar Arslan hakkında, İntizar Arslan doğum yeri, İntizar Arslan fotoğraf, İntizar Arslan video, İntizar Arslan resim, İntizar Arslan kimdir?, İntizar Arslan kaç yaşında?, İntizar Arslan nereli, İntizar Arslan memleketi