FB TW PIN NWS
BioRank 4450

Halil Umut Meler

Doğum tarihi : ??.??.1986
Halil Umut Meler kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Hakem
Halil Umut Meler doğum yeri : Selçuk, İzmir

Halil Umut Meler Biyografisi

FIFA kokartlı Türk hakemlerdendir.

Halil Umut Meler, 1986 yılında Selçuk, İzmir’de doğmuştur. Babası Selçuk Efesspor'da uzun yıllar yöneticilik yaptı. Aslen Makedon göçmeni olan Halil Umut Meler, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Üniversiteye gitmeden önce 6 yıl amatör futbol oynadı.

Halil Umut Meler, üniversitede Beden Eğitimi Bölümünde okurken hakemlik kurslarını da görüp bu dönemde 18 yaşında hakem olarak görev yapmaya başlamıştır. Okul bittikten sonra İzmir’e dönmüş ve İzmir’de il hakemliği yapmıştır. Ardından 2013 senesinde Ulusal kategoriye yükselmiştir.

23 Temmuz 2015 tarihinde Süper Lig Hakem (o zamanki adıyla Üst Klasman Hakem) kadrosuna terfi etti.

2017 yılbaşı itibari ile FIFA kokartlı hakem oldu.

Halil Umut Meler, 2011 yılından beri evlidir.

Halil Umut Meler, 20 Mayıs 2018 Pazar günü İtalya ile Hollanda takımları arasında oynanan UEFA U17 Avrupa Şampiyonası final müsabakasını yönetti.

Halil Umut Meler, finalden önce de 4 Mayıs 2018 tarihinde başlayan turnuvada; İngiltere - İsrail, Hollanda - İspanya ve Bosna Hersek - İrlanda Cumhuriyeti maçlarını yönetti.

Kaynak:Biyografi.info

Halil Umut Meler hakkında haberler

  • Cüneyt Çakır'a dev maç 11 Ekim 2018 Cüneyt Çakır'a dev maç

    UEFA'dan Cüneyt Çakır'a görev. FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, Hollanda ile Almanya takımları arasında 1...

Tüm Halil Umut Meler haberleri

Halil Umut Meler için yapılan aramalar

Halil Umut Meler, Halil Umut Meler biyografi, Halil Umut Meler hayatı, Halil Umut Meler özgeçmişi, Halil Umut Meler hakkında, Halil Umut Meler doğum yeri, Halil Umut Meler fotoğraf, Halil Umut Meler video, Halil Umut Meler resim, Halil Umut Meler kimdir?, Halil Umut Meler kaç yaşında?, Halil Umut Meler nereli, Halil Umut Meler memleketi