FB TW PIN NWS
BioRank 846

Hakan Taşıyan

Doğum tarihi : ??.??.1973
Hakan Taşıyan kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Şarkıcı
Hakan Taşıyan doğum yeri : Ankara

Hakan Taşıyan Biyografisi

Hakan Taşıyan, 1973 yılında Ankara’da bir gecekonduda doğmuştur. On üç kardeştirler. Babası Derviş Taşıyan doğulu, annesi Trabzonludur. Müzisyen olan babası geçimlerini sağlamak için meyhanelerde veya düğün salonlarında çaldığı klarneti ile çocuklarının nafakasını çıkarmaya çalışırdı. Çocukluğunda Saz çalmaya merak saldı. Babası ile düğünlere meyhanelere işe gitmeye başladı.
Küçük yaşlardan itibaren müzik ile geçen hayat mücadelesi devam etti. Askerliğini yaparken söylediği şarkılar arkadaşları ve komutanları tarafından çok sevildi ve komutanlarının desteği ile ilk kaseti “Hesabım Bitmedi1996 yılında çıktı. İstanbul’daki Unkapanı “İMÇ” çarşısındaki yapımcılar Hakan Taşıyan’ın çok sevdiği sanatçı olan Müslüm Gürses'i taklit ettiğine inandıkları için ilgilenmediler. Sonunda İstanbul'da aradığını bulamayan Hakan Taşıyan Ankara'da Sıla Müzik tarafından ilk kasedini çıkardı. Tanınmaya başladı.

1997 yılında ikinci kasedi olan “Sensiz İki Gün” çıktığında çok tutuldu. Müslüm Gürses'i taklit ediyor diye eleştiriler aldı.

Hayranları, konserlerinde kendilerinden geçip taşkınlık çıkarıyor; hatta kendilerini jiletleyerek konseri kana buluyorlar.

‘‘Gözünü Seveyim’’ adlı albümüyle arabesk dünyasında fırtınalar estiren Hakan Taşıyan, bu gelişmelerden hiç de memnun değil. Konserlerinde kendilerini jiletleyen hayranlarına dostluk ve kardeşlik mesajları yolluyor:

‘‘Konserlerde birtakım üzücü olaylarla karşılaşıyoruz. Hayranlarımızın parasıyla geçiniyoruz, onların sevgisine layık olmaya çalışıyoruz, ama onların da sevgilerini daha değişik şekillerde ifade etmeleri gerekir. Gönül istiyor ki, herşey daha güzel olsun. Bizleri bu yerlere getiren onlar. Her şey, dostluk, kardeşlik ve barış içinde geçsin... Bizler Müslüman camiası ve Türk toplumu olarak merhametli ve sevgi dolu insanlarız. Bu gibi olaylar bizi üzüyor. İstiyoruz ki, bizleri dinleyenler sevgilerini daha güzel şekillerde ifade etsinler.
Konserler sanatçıyla halkı bir araya getiren sosyal olaylar. İnsanların bazı taşkınlıklarla üzülüp bir daha gelmemeyi tercih etmesini istemiyoruz. İstiyoruz ki, herkes memnun olsun. Halkımızın böyle konserlere ihtiyacı var. Zaten zor şartlar altında geçimlerini sağlıyorlar. O yüzden bu etkinliği kimsenin bozmaya hakkı yok. Bir iki kişi yüzünden kimseyi rahatsız etmeyi istemiyoruz’’ dedi.

1998 yılında “Hesabım Bitmedi” adlı dizide 1996 Türkiye ikinci güzeli Hilal Aslangiray ve Ebru Destan ile birlikte rol aldı.

2001 yılında “Güz Gülleri” adlı dizide Murat Soydan, Erdinç Akbaş, Özlem Savaş, Mesut Akusta, Fatma Belgen, Nilgün Belgün ile birlikte oynadı, Kemal karakterini canlandırdı.

3 Aralık 2016 tarihinde Bengütürk Tv ekranlarında Hakan Yılmaz'la program yapmaya başladı.

Hakan Taşıyan 20 Ekim 2020 tarihinde çoklu organ yetmezliği nedeni ile Ankara'da bir hastanede yoğun bakıma yatırıldı.

Albümleri :
1996 - Hesabım Bitmedi
1997 - Sensiz İki Gün
1998 - Gözünü Seveyim
1999 - A Canım Kıymetini Bilemedim
2000 - Güz Gülleri
2002 - Mor Hicranlar
2003 - Hakan Taşıyan
2004 - Türkülerle
2005 - Mutluluk Yağmuru
2007 - Ya Sen Ya Hiç
2012 - Gitme Gülüm
2018 - Sessiz Sedasız Dönüş
2019 - Ben Küskünüm Feleğe
2020 - Aramadın

Filmleri ve Dizileri :
2015 - Kardeş payı (Hakan Taşıyan) (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)
2001 - Güz Gülleri (Kemal)(TV Dizisi)
1998 - Hesabım Bitmedi (Hakan) (TV Dizisi)

Müzik ekibi :
2006 - Acı Hayat (TV Dizisi) 2. Sezon (Vokal)


Kaynak:Biyografi.info

Hakan Taşıyan için yapılan aramalar

Hakan Taşıyan, Hakan Taşıyan biyografi, Hakan Taşıyan hayatı, Hakan Taşıyan özgeçmişi, Hakan Taşıyan hakkında, Hakan Taşıyan doğum yeri, Hakan Taşıyan fotoğraf, Hakan Taşıyan video, Hakan Taşıyan resim, Hakan Taşıyan kimdir?, Hakan Taşıyan kaç yaşında?, Hakan Taşıyan nereli, Hakan Taşıyan memleketi , Hakan Taşıyan albümleri