FB TW PIN NWS
BioRank 1721

Gürsel Erol

Doğum tarihi : 28.Aralık.1963
Gürsel Erol kaç yaşında : 61
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Milletvekili
Gürsel Erol doğum yeri : Elazığ

Gürsel Erol Biyografisi

Elazığ CHP Milletvekili

Gürsel Erol, 28 Aralık 1963 tarihinde Elazığ'da doğmuştur. Aslen Tunceli’lidir. Baba adı Zeynel, anne adı Nurten'dir. Anne tarafından dedesi Diyap Ağa diye bilinen Diyap Yıldırım'dır. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi sırasında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de (SHP) Çankaya Gençlik Kolları’nda tanıştı.

Gürsel Erol, 1990 yılında SHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve 1991 yılında SHP Kurucu Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevlerini üstlendi. 1991 yılında SHP Elazığ İl Başkanı olarak görev yaptı. 1995 yılı genel seçimlerinde Elazığ 1. Sıra Milletvekili adayı oldu. 1995-1997 yılları arasında Tuncelililer Vakfı Genel Başkanı olarak görev aldı.

1995-2014 yılları arasında çeşitli Alevi ve Sivil Toplum Örgütleri’nde yöneticilik yaptı. Örgütü çok iyi tanıması ve bu konudaki tecrübeleri sebebiyle Parti’nin birçok kurultay organizasyonu Gürsel Erol’a emanet edildi.

Turizm sektöründe ülkemizin farklı tatil beldelerindeki tesislerin ve tarihi yapıdaki butik otellerin işletmeciliğini sürdürmekte olan Gürsel Erol, Tarihi yapıların restorasyonları alanında faaliyet gösteren şirketi ile de tamamlamış olduğu işlerden birçok defa Tarihi Kentler Birliği’nden “Yılın En Başarılı Restorasyonu Ödülü”nü almıştır.

Gürsel Erol, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

1 Kasım 2015 genel seçimlerinde Tunceli CHP Milletvekili seçilerek TBMM’ye girdi.

Tunceli CHP Milletvekili olan Gürsel Erol, TBMM’de içişleri Komisyonu Üyesi görevi yapmaktadır.

24 Haziran 2018 seçimlerinde Elazığ CHP Milletvekili seçilerek TBMM’ye girdi.

Kaynak:Biyografi.info

Gürsel Erol videoları

Tüm Gürsel Erol videoları

Gürsel Erol için yapılan aramalar

Gürsel Erol, Gürsel Erol biyografi, Gürsel Erol hayatı, Gürsel Erol özgeçmişi, Gürsel Erol hakkında, Gürsel Erol doğum yeri, Gürsel Erol fotoğraf, Gürsel Erol video, Gürsel Erol resim, Gürsel Erol kimdir?, Gürsel Erol kaç yaşında?, Gürsel Erol nereli, Gürsel Erol memleketi