FB TW PIN NWS
BioRank 4853

Gürsel Baran

Doğum tarihi : ??.??.1960
Gürsel Baran kaç yaşında : 64
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Gürsel Baran doğum yeri : Siirt

Gürsel Baran Biyografisi

3 Aralık 2016 tarihinde ATO (Ankara Ticaret Odası) başkanı seçildi.

Gürsel Baran, 1960 yılında Siirt’de doğmuştur. Babası Suat Sait Baran’dır. Ailesi 1962 yılında Ankara’ya göç etmiştir. 3 kardeşi vardır. Ankara Ulus Meslek Teknik lisesinden mezun oldu. Gürsel Baran aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın kuzenidir.

Ankara'da 1981 yılında babası Suat Sait Baran “Dost Boya” adı ile açtığı ticarethanede çalışarak çekirdekten yetişme bir tüccar olarak yetişti.

Dost Boya’nın sahibi olan Gürsel Baran, 1999 yılında ATO (Ankara Ticaret Odası) meclis üyeliğine seçildi. 2016 yılına kadar bu görevini yaptı.

Gürsel Baran, evlidir ve 3 çocuğu vardır.

3 Aralık 2016 tarihinde yapılan 140 bin üyeli Ankara Ticaret Odası yönetim kurulu seçimlerinde başkan olarak Gürsel Baran kazandı.

Gürsel Baran, Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek ile giriştiği yarışı 100 oy ile kazandı. 188 meclis üyesinden 100’ünün oyunu alarak ATO başkanlığına seçildi. Baran’ın rakibi Osman Gökçek 86 oy alırken, 2 oy da geçersiz sayıldı.

Kaynak:Biyografi.info

Gürsel Baran için yapılan aramalar

Gürsel Baran, Gürsel Baran biyografi, Gürsel Baran hayatı, Gürsel Baran özgeçmişi, Gürsel Baran hakkında, Gürsel Baran doğum yeri, Gürsel Baran fotoğraf, Gürsel Baran video, Gürsel Baran resim, Gürsel Baran kimdir?, Gürsel Baran kaç yaşında?, Gürsel Baran nereli, Gürsel Baran memleketi