FB TW PIN NWS
BioRank 8569

Gianni Infantino

Doğum tarihi : 23.Mart.1970
Gianni Infantino kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Gianni Infantino doğum yeri : Brig, İsviçre

Gianni Infantino Biyografisi

26 Şubat 2016'da yapılan seçimlerde, 207 oyun 115'ini alarak FIFA'nın yeni başkanı olmuştur.

Gianni Infantino, 23 Mart 1970 tarihinde İsviçre'nin Brig şehrinde İtalyan göçmeni Vincenzo Infantino, Maria Minolfi çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Aslen İtalyandır. Tam adı Giovanni Vincenzo Infantino’dur. Zor bir çocukluk geçiren Gianni Infantino, küçükken annesi'nin çalıştığı gazete bayiinde çalıştı, İsviçre'de Üniversite parasını çıkarabilmek için tren istasyonlarında temizlik görevlisi olarak çalıştı. Fribourg Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Babasının omuzunda daha küçük bir çocukken Giuseppe Meazza Stadı'nda İnter'in maçlarını izleyerek babası gibi iyi bir İnter taraftarı oldu.

Gianni Infantino, Hukuk Fakültesinden avukat olarak mezun olduktan sonra futbol kulüplerine hukuk danışmanlığı yapmaya başladı.

UEFA bünyesine katılmadan önce Neuchatel Üniversitesi bünyesindeki Uluslararası Spor Çalışmaları Merkezi'nde (CIES) genel sekreterlik ve İtalya, İspanya ve İsviçre gibi çeşitli ülkelerinin futbol yönetimine danışmanlık yaptı. 2000 yılında UEFA'da çalışmaya başlayan Gianni Infantino, Kulüp Lisanslama biriminde görev aldı. Burada yıldızı parlayan İsviçreli spor adamı yavaş yavaş yükseldi ve UEFA'nın Genel sekreteri oldu. Böylelikle Michel Platini'nin sağ kolu ve UEFA'nın ikinci adamı oldu.

İtalyanca, İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyolca bilen Gianni Infantino, Lübnanlı Leena Al Ashqar ile evlidir; çiftin Alessia, Sabrina, Shania Serena ve Dhalia Nora adlarında dört çocuğu vardır.

26 Şubat 2016'da yapılan seçimlerde, 207 oyun 115'ini alarak FIFA'nın yeni başkanı olmuştur.

Meslek Kariyeri :
2000 - 2003 - UEFA İşletme yöneticisi
2004 - 2007 - UEFA Lisans bölüm yönetmeni
2004 - 2007 - UEFA Hukuk direktörü
2007 - 2007 - UEFA Teknisyel Direktörü
2007 - 2009 - UEFA Yönetim Kurulu Başkan Vekili
2009 - 2016 - UEFA Genel sekreter
2018 - ------ - UEFA Başkanı


Kaynak:Biyografi.info

Gianni Infantino için yapılan aramalar

Gianni Infantino, Gianni Infantino biyografi, Gianni Infantino hayatı, Gianni Infantino özgeçmişi, Gianni Infantino hakkında, Gianni Infantino doğum yeri, Gianni Infantino fotoğraf, Gianni Infantino video, Gianni Infantino resim, Gianni Infantino kimdir?, Gianni Infantino kaç yaşında?, Gianni Infantino nereli, Gianni Infantino memleketi