FB TW PIN NWS
BioRank 9192

Georgios Samaras

Doğum tarihi : 21.Şubat.1985
Georgios Samaras kaç yaşında : 39
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Futbolcu
Georgios Samaras doğum yeri : Heraklion, Yunanistan

Georgios Samaras Biyografisi

1985 doğumlu Yunan futbolcu. İngiltere'nin Manchester City takımından kiralık olarak Celtic takımında forma giymekte.
16 yaşında Hollanda'ya taşınan Samaras, Heerenveen forması giymeye başladı. Bu takımla geçirdiği başarılı sezonların ardından 6 Milyon paund karşılığında Manchester City takımına transfer oldu. Bu transferle birlikte Avrupa'nın en pahallı Yunan futbolcusu oldu.

Manchester City forması ile başarılı sayılabilecek bir sezon geçirdikten sonra düşüşe geçen Samaras, İngiliz spor basını tarafından çok eleştirilmesine rağmen, Manchester City menajeri Stuart Pearce Samaras'ı, henüz çok genç bir futbolcu olduğunu ve futbolu dünyadaki en zor liglerden birinde öğrenmekte olduğunu söyleyerek savundu. Bu takımdaki inişli çıkışlı grafiğini sürdüren Samaras, 2008 Ocak ayında daha fazla forma şansı bulabilmek için İskoçya'nın Celtic kulübüne opsiyonlu olarak kiralandı.

Samaras, halen Celtic forması giymekte.

Kaynak:Biyografi.info

Georgios Samaras için yapılan aramalar

Georgios Samaras, Georgios Samaras biyografi, Georgios Samaras hayatı, Georgios Samaras özgeçmişi, Georgios Samaras hakkında, Georgios Samaras doğum yeri, Georgios Samaras fotoğraf, Georgios Samaras video, Georgios Samaras resim, Georgios Samaras kimdir?, Georgios Samaras kaç yaşında?, Georgios Samaras nereli, Georgios Samaras memleketi