FB TW PIN NWS
BioRank 1736

Duru Kurt

Doğum tarihi : 04.Ocak.1990
Duru Kurt kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Duru Kurt doğum yeri : Bandırma, Balıkesir

Duru Kurt Biyografisi

2017 yılında müzik piyasasına adım atan Duru Kurt, tarzıyla gündeme oturdu. Özellikle 2018 yılında "Orda Burda" şarkısı sosyal medyada en çok konuşulan klip oldu.

Duru Kurt, 4 Ocak 1990 tarihinde Balıkesir, Bandırma’da doğmuştur. Lise eğitimi bitene kadar Bandırma’da yaşamıştır. Akademik olarak, lisans eğitimini Business Studies alanında İngiltere’de Bournemouth University’de, yüksek lisans eğitimini Organisational Behaviour üzerine London School of Economics and Political Science ya da kısaca LSE olarak da bilinen London School of Economics’de tamamlamıştır.

Duru Kurt, çocukluğundan beri müzik ile uğraşmaktadır. Piyano çalarak başlamış, sonradan müziğin limitsiz imkanlarını keşfedemediğini farkederek DAW ve VSTler kullanarak dijital müzik yapmak istemiştir. Ve bu istediğini profesyonel hayata taşımıştır.

Dijital altyapılı stüdyosunda aranje, mixing, mastering yapmaktadır. Kendi ismini taşıyan müzik yapım firması ile yapımlarının kayıt tescilini alabilmekte ve dijital platformlarda dağıtabilmektedir. Kendi şarkılarına, yine kendisin söz yazmasının ve seslendirmesinin bir bütünlük kazandırdığını düşünen Duru Kurt, daha çok, yaşanmışlıklar ile bağdaşmayan, hayal gücünden yola çıkmış, arabesk olmayan, eğlenceli şarkılar yapmak istemektedir.

Duru Kurt, aynı zamanda, Türkçe-İngilizce yeminli tercümandır.

Electro-pop tarzında single ve remix çalışmalarına devam eden Duru Kurt, Digital altyapılı stüdyosunda aranje, mixing ve mastering yapmaktadır. İlk single çalışması olan “VIP” Ağustos 2017’de yayınlanmıştır. Ardından Kasım 2017’de ikinci single çalışması olan “Paparazzi” yayınlanmıştır ve ardından Mayıs 2018'de üçüncü single'ı "Orda Burda" çıkmıştır. Bu çalışmaların söz-müzik ve aranjesi kendisine aittir.

Albümleri :
2018 - Ay Çokta Şey (single)
2018 - Orda Burda (single)
2017 - Paparazzi (single)
2017 - Vip (single)


Kaynak:Biyografi.info

Duru Kurt için yapılan aramalar

Duru Kurt, Duru Kurt biyografi, Duru Kurt hayatı, Duru Kurt özgeçmişi, Duru Kurt hakkında, Duru Kurt doğum yeri, Duru Kurt fotoğraf, Duru Kurt video, Duru Kurt resim, Duru Kurt kimdir?, Duru Kurt kaç yaşında?, Duru Kurt nereli, Duru Kurt memleketi