FB TW PIN NWS
BioRank 3517

Davut Güloğlu

Doğum tarihi : ??.??.1972
Davut Güloğlu kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu :
Davut Güloğlu doğum yeri : Rize

Davut Güloğlu Biyografisi

Besteci ve pop müzik şarkıcısı.
Besteci ve pop müzik şarkıcısı. Davut Güloğlu, 1972 yılında Rize'de doğdu. Memur bir baba ile ev hanımı bir annenin 11 çocuğundan yedinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Genç yaşında anne ve babasını kaybettikten sonra bir dönem futbola merak saran sanatçı, Rize Belediye Spor, Salaha Spor gibi amatör futbol klüplerinde 6 yıl futbol oynadı.

Ancak, içindeki müzik sevgisinin önüne geçemeyerek 1991 yılında İstanbul’a gelen Davut, İstanbul'da çeşiti ticari faliyetlerde bulunduktan sonra (fırın, market, sürücü kursu vb...) ailesinin büyük desteğiyle 1998 yılında ilk albümü "Sarılsam da olmayi" ile müzik dünyasına merhaba dedi. Ancak Güloğlu, ilk alübümüyle beklediği başarıyı elde edemedi. Ancak Güloğlu yılmadı.

Değerli sanatçı Arif Sağ’ın açtığı kurslara devam ederek müzik birikimini geliştirdi. Özel kurslarla çalışmalarına devam etti. Bu müzikal eğitimi kendi bilgi ve yetenekleri ile birleştirdi. Karadeniz ritimlerini günümüz müzik anlayışıyla yoğurarak albümünde kendi müziğini buldu.

Bir çok eser besteleyen sanatçı bu albümünde kendi eserlerini seslendirirken diğer besteci ve söz yazarlarının eserlerini de yorumladı. " NURCANIM " albümünde dört eserin söz ve müziği, bir eserin müziği, bir eserin sözü kendisine aittir.

İlk albümü için " ben beni yansıtamadım " diyen sanatçı memnuniyetsizliğini dile getirirken, sanatın eğitim ve çalışmalara gebe olduğunu kendisine bir kez daha kanıtlamış oldu. Bu doğrultuda uzun süren çalışma ve araştırmalar neticesinde " NURCANIM " albümünü yaptı.

2001 yılının ocak ayında çıkan bu albümün ilk klibini , " NURCANIM " ikincisini ise " BENİM BÜYÜK ALLAHIM " adli parçalarına çekti. Son zamanlarda en çok satan albüm listelerinde uzun bir süre baş sırayı çeken bu albüm çekilen her yeni klip ile de satış grafiğini yükseltiyor .

2,5 yıl aradan sonra bomba gibi bir albümle geri döndü. "Katula, Katula" ismini verdiği albümünü 2003 senesinde çıkaran Davut Güloğlu albümde söz yazarlığını da ortaya çıkardı. On iki şarkıdan oluşan albümün aranjörü Suat Aydoğan. Davut Güloğlu'nun , bir şarkıda söz ve müzik, üç şarkı da ise söz yazarlığı yaptığı albüm 1,5 senelik bir çalışmanın ürünü...Albümün stüdyo çalışmaları ise tam 1500 saat sürmüş. İlk albümdeki uğurun bozulmamasını isteyen sanatçı bu albümde de a'dan z'ye aynı ekiple çalıştı.

Zeynel Abidin'in çektiği fotoğraflarla yazın her rengini albüme taşıyan Davut Güloğlu ekranlara çıktığı ilk andan itibaren halkın büyük ilgi ve sevgisiyle karşılaştı. Her geçen gün sevenleri ve dinleyicileri artan sanatçı bu büyük ilgiyi verdiği her yeni konserde çok daha yoğun hissediyor.

On Numara Production adında bir yapım şirketi kurdu.

Sanatçının en büyük hedefi ise kendini özünü ve kişiliğini hiç bozmadan sanatında her geçen gün daha başarılı olmak ve bir gün Karadeniz müziğini Avrupa’ya taşıyıp sevdirmek

Davut Güloğlu, 1993 yılında Sibel Yıldırım ile evlendi . 2003 yılında boşandılar. Cengizhan adında bir oğlu vardır.

Yeliz Şar ve Ece Erken, Pelin Subay gibi ünlü isimlerle birliktelik yaşadı.

Albümleri :
1998 - Sarılsamda Olmayi Darılsamda Olmayi
2001 - Nurcanım
2003 - Katula Katula
2004 - Dur Orda Dur
2005 - Çat Çat
2007 - Kapak Olsun
2009 - Kopalım Bari
2012 - Seni Seni

Filmleri :
2002 - Reyting Hamdi
2006 - Sev Kardeşim
2007 - Tatlı İntikam
2008 - Kırmızı Işık


Kaynak:Biyografi.info

Davut Güloğlu için yapılan aramalar

Davut Güloğlu, Davut Güloğlu biyografi, Davut Güloğlu hayatı, Davut Güloğlu özgeçmişi, Davut Güloğlu hakkında, Davut Güloğlu doğum yeri, Davut Güloğlu fotoğraf, Davut Güloğlu video, Davut Güloğlu resim, Davut Güloğlu kimdir?, Davut Güloğlu kaç yaşında?, Davut Güloğlu nereli, Davut Güloğlu memleketi