FB TW PIN NWS
BioRank 1256

Daniele Santarelli

Doğum tarihi : 08.Haziran.1981
Daniele Santarelli kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Antrenör
Daniele Santarelli doğum yeri : Foligno, İtalya

Daniele Santarelli Biyografisi

Daniele Santarelli, İtalyan voleybol antrenörüdür. Türkiye kadın millî voleybol takımı ve İtalyan Imoco Volley kulübünün baş antrenörü olarak görev yapmaktadır.

Daniele Santarelli, 8 Haziran 1981 tarihinde İtalya, Foligno’da doğmuştur.

Daniele Santarelli voleybol kariyeri boyunca ülkesinde ikinci lig (Serie B) takımları Foligno, Vicenza, Legnago ve Terracina’da libero olarak oynadı. İtalya’da Snoopy Pesaro, Urbino Volley ve Robursport Pesaro gibi takımlarda antrenör olarak yer aldı. Şu anda İtalya Serie A1 takımı Imoco Valley’in baş antrenörü olarak görev yapmaktadır.

İtalya Serie A1 takımı Imoco Volley ile de pek çok kez lig şampiyonluğu ve kupa kazanan Daniele Santarelli, daha önce Sırbistan kadın milli takımı çalıştırmış ve 2022 yılında dünya şampiyonluğunu kazanmıştır.

Daniele Santarelli, 2018 yılı yazında Hırvatistan kadın millî voleybol takımının baş antrenörlüğünü üstlendi ve 2021 Avrupa Şampiyonası’nın sonuna kadar görev yaptı. Santarelli Hırvatistan’la Avrupa Ligi’nde iki gümüş madalya kazandı. 2022 yılında Sırbistan kadın takımının başına geçti. Aynı yıl FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi’nde bronz madalya ve Polonya ile Hollanda’da düzenlenen 2022 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda Sırbistan kadın milli takımı ile şampiyonluğu elde etti.

Daniele Santarelli, 2023 yılı başlarında Türkiye Kadın Millî Voleybol Takımının baş antrenörlüğüne getirildi. Türkiye Kadın Millî Voleybol Takımı ile ABD'de yapılan 2023 Milletler Ligi’nde altın madalya kazandı.

Daniele Santarelli, voleybolcu Monica De Gennaro ile 2017 yılında evlenmiştir. Aynı zamanda eşinin de antrenörlüğünü yapıyor. Eşi voleybolcu Monica De Gennaro, İtalya Serie A1 takımı Imoco Volley 'de libero pozisyonunda görev yapmaktadır.

3 Eylül 2023 tarihinde Belçika'nın Brüksel şehrinde düzenlenen 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda Türkiye kadın millî voleybol takımı ile şampiyonluğu elde etti ve altın madalya kazandı.

Kaynak:Biyografi.info

Daniele Santarelli hakkında haberler

Tüm Daniele Santarelli haberleri

Daniele Santarelli için yapılan aramalar

Daniele Santarelli, Daniele Santarelli biyografi, Daniele Santarelli hayatı, Daniele Santarelli özgeçmişi, Daniele Santarelli hakkında, Daniele Santarelli doğum yeri, Daniele Santarelli fotoğraf, Daniele Santarelli video, Daniele Santarelli resim, Daniele Santarelli kimdir?, Daniele Santarelli kaç yaşında?, Daniele Santarelli nereli, Daniele Santarelli memleketi