FB TW PIN NWS
BioRank 8275

Daniel Bennett Smith

Doğum tarihi : ??.??.1956
Daniel Bennett Smith kaç yaşında : 68
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Diplomat
Daniel Bennett Smith doğum yeri : Boulder, Colorado, ABD

Daniel Bennett Smith Biyografisi

ABD’nin Türkiye büyükelçisi John R. Bass’ın görev süresinin Ekim 2017’de dolmasının ardından Afganistan’a elçi olarak atanmasıyla onun yerine ABD Başkanı Donald Trump tarafından Ankara’ya Türkiye elçisi olarak atanmıştır.

Daniel Bennett Smith, 1956 yılında doğmuştur. Babası Profesör Daniel M. Smith’dir. Boulder'daki Fairview Lisesinde okudu. Colorado'da bir şehir olan Boulder'daki Colorado Üniversitesi'nde Tarih Bölümü'nde okuyarak 1977 yılında mezun oldu. Stanford Üniversitesi'nde Yüksek Lisans ve Doktorasını 1983 yılında tamamladı.

Daniel Bennett Smith, doktorasını tamamladıktan sonra Dışişleri Bakanlığı Dışişleri Hizmetine girdi ve İsviçre, Bern’de konsolosluk görevlisi olarak görev yaptı. Türkiye, İstanbul; Kanada, Ottawa ve İsveç, Stockholm’de Küresel İşler Sekreterliğinin Yürütme Görevlisi olarak görevler de bulundu. Avrupa ve Kanada İşleri Sekreter Yardımcısı ve Çekoslovakya Ülke Sorumlusu oldu.

İlk Körfez Savaşı sırasında İstanbul'da yaşadı ve Kürt mültecilere yardım etmek için Irak'a gitti. 1990'lı yıllarda Kanada'da Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması'nın temelini atmak için müzakerelerde bulundu. İsviçre'de, İsviçre bankalarındaki Holokost dönemi varlıklarının hak sahiplerine geri dönüşü konusunda müzakerelere yardımcı oldu.

1993-1995 yılları arasında ABD Hava Kuvvetleri Akademisinde Siyaset Bilimi dersleri verdi. Smith, 2002-2005 yılları arasında Konsolosluk İşlerinden Sorumlu Asbaş Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2005-2007 yılları arasında Kamu Diplomasisi ve Halkla İlişkiler Sekreterliği'nde Genel Sekreter olarak görev yaptı.

Daniel Bennett Smith, 6 Ağustos 2007 - 20 Haziran 2009 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığı İcra Sekreteryası'nın İcra Sekreteri idi. İcra Sekreteri ve dört Genel Sekreter Yardımcısı olan İcra Sekreteryası, Bakanlık tarafından yapılan çalışmaların koordinasyonundan sorumludur; Bakanlığın büroları ve Sekreter, Sekreter Yardımcıları ve Sekreter Altındaki Ofisleri. Ayrıca, Bakanlığın Beyaz Saray, Ulusal Güvenlik Konseyi ve diğer Kabine kurumlarıyla olan ilişkilerini ele alıyor.

Barack Obama Amerika Birleşik Devletler başkanı seçildiğinde Daniel Bennett Smith, Dışişleri Bakanlığı geçiş ekibinin koordinatörlüğünü yaptı.

Daniel Bennett Smith, Almanca, Türkçe ve İsveççe bilmektedir.

Daniel Bennett Smith, Diane Smith ile evlidir ve Andrew, Erik ve Troy adlarında 3 oğlu vardır.

ABD Başkanı Barack Obama zamanında 28 Eylül 2010-5 Ağustos 2013 tarihleri arasında Yunanistan Büyükelçisi olarak Atina’da görev yaptı.

14 Şubat 2014 tarihinde ABD Dışişleri Bakanlığı'nda İstihbarat ve Araştırma Sekreter Yardımcısı görevine getirildi.

ABD’nin Türkiye büyükelçisi John R. Bass’ın görev süresinin Ekim 2017’de dolmasının ardından Afganistan’a elçi olarak atanmasıyla onun yerine ABD Başkanı Donald Trump tarafından Ankara’ya Türkiye elçisi olarak atanmıştır.

Kaynak:Biyografi.info

Daniel Bennett Smith için yapılan aramalar

Daniel Bennett Smith, Daniel Bennett Smith biyografi, Daniel Bennett Smith hayatı, Daniel Bennett Smith özgeçmişi, Daniel Bennett Smith hakkında, Daniel Bennett Smith doğum yeri, Daniel Bennett Smith fotoğraf, Daniel Bennett Smith video, Daniel Bennett Smith resim, Daniel Bennett Smith kimdir?, Daniel Bennett Smith kaç yaşında?, Daniel Bennett Smith nereli, Daniel Bennett Smith memleketi