FB TW PIN NWS
BioRank 8258

Damla Uğurtürk

Doğum tarihi : 01.Nisan.1986
Damla Uğurtürk kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Damla Uğurtürk doğum yeri : Ankara

Damla Uğurtürk Biyografisi

Damla Uğurtürk, 1 Nisan 1986 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Baba tarafından aslen Erzincanlıdır. Çankaya Lisesi'ninden mezun oldu. Lisans eğitimini 2005 yılında başladığı Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde 2011 yılında tamamladı.
Lise yıllarından beri hayali iyi bir haberci ve televizyoncu olmak olan Damla Uğurtürk, medya dünyasıyla Kanal D ve Star TV'deki staj günlerinde tanıştı. NTV'deki staj döneminin ardından profesyonel kariyerine FOX TV'de muhabir olarak başladı.

Şubat 2010 – Mart 2010 tarihleri arasında bir ay Başkent İletişim Akademisinde diksiyon eğitimi aldı. Mart 2010 – Temmuz 2010 tarihleri arasında Başkent İletişim Akademisinde Sunuculuk/Spikerlik eğitimi aldı. Mayıs 2015 – Ağustos 2015 tarihleri arasında TRT’de Sunuculuk /Spikerlik kursuna katıldı.

Damla Uğurtürk, Fox Tv’den sonra 10 Eylül 2012 – 5 Temmuz 2013 tarihleri arasında Ankara'da Kanal B’de muhabir olarak ve 22 Temmuz 2013 – 3 Ekim 2014 tarihleri arasında TGRT Haber kanallarında Başbakanlık muhabirliği görevini üstlenmiştir.

Haberin mutfağında sadece kamera karşısında olmak istemediğinden editörlükten, kurgu ve montaja kadar tüm masalarda mesleki gelişimini sürdürdü. Lisans eğitiminin sağladığı alt yapıyla Ankara'da diplomasi, adliye, polis, yüksek yargı ve Başbakanlık'ı muhabir olarak takip ederken, sağlık alanında yaptığı haberlerle toplumsal bilincin yükselmesi ve yardım bekleyen hastaların kamuoyunun gündemine gelmesi için çaba gösterdi.

Damla Uğurtürk, TRT Haber'e transfer oldu ve 14 Ekim 2014 – 10 Aralık 2018 tarihleri arasında haber bültenlerinde spikerlik, editörlük deneyiminin ardından 2018 yılının Mart ayından itibaren TRT Spor'da haberciliğin farklı bir alanında çalışma kararı aldı.

Amatör sporcuların gelişimlerinin ve başarılarının milyonlara ulaşması gerektiğine inanan Uğurtürk, Federasyon başkanları, antrenörler ve sporcuları bir araya getirdiği 'Spor Her Yerde' programıyla çocukların farklı spor dallarına gönül vermesi için rehberlik etti.

Şubat 2020 - Kasım 2020 tarihleri arasında Hürriyet gazetesinde köşe yazıları yazdı.

Spor Dünyası programında dünya futbolundan farklı ve özel haberleri ekrana taşıyan ve Avrupa medyasına mercek altına alan Damla Uğurtürk, Aralık 2018 tarihinde CNN TÜRK'e transfer oldu ve burada “Spor Bülteni” programı ile ekrana gelmiştir.

CNN TÜRK’te, pazartesi günleri yayınlanan "Limitsiz Futbol" ve pazar akşamları haftanın önemli maçlarının yorumcular tarafından analiz edildiği "Pazar Akşamı Futbol" programlarının moderatörlüğünü yapıyor.

Kaynak:Biyografi.info

Damla Uğurtürk için yapılan aramalar

Damla Uğurtürk, Damla Uğurtürk biyografi, Damla Uğurtürk hayatı, Damla Uğurtürk özgeçmişi, Damla Uğurtürk hakkında, Damla Uğurtürk doğum yeri, Damla Uğurtürk fotoğraf, Damla Uğurtürk video, Damla Uğurtürk resim, Damla Uğurtürk kimdir?, Damla Uğurtürk kaç yaşında?, Damla Uğurtürk nereli, Damla Uğurtürk memleketi