FB TW PIN NWS
BioRank 8297

Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu

Doğum tarihi : ??.??.1952 Ölüm tarihi : 01.Nisan.2020
Cemil Taşçıoğlu kaç yaşında öldü : 68
Kilo & Boy :
Burcu :
Cemil Taşçıoğlu doğum yeri : Rize
Ölüm yeri : İstanbul

Cemil Taşçıoğlu Biyografisi

Koronavirüs testi pozitif çıkan ve bir süredir tedavisi devam İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu 1 Nisan 2020 tarihinde hayatını kaybetti.

Cemil Taşçıoğlu, 1952 yılında Rize'de doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmesinin ardından mecburi hizmetini Şanlıurfa'da tamamladı.

Daha sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesine dönen Taşcıoğlu, sırasıyla önce İç Hastalıkları Uzmanı, ardından Doçent, sonrasında da Profesör unvanını aldı.

Yakın çalışma arkadaşları tarafından "Asistanından öğrencisine kadar herkesin sevdiği ulu bir çınar" olarak nitelendirilen Taşcıoğlu, emekliliği dolduğu halde çok sevdiği mesleğini ve hastalarını bırakmamak için görevini sürdürdü.

İstanbul Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Genel Dahiliye Bilim Dalı Profesörü olan Cemil Taşçıoğlu, İstanbul Tıp Fakültesi mezunlarına Semiyoloji, Dikey Koridor 2 ve Medical Skills Laboratory 2 gibi dersler vermiştir. Taşçıoğlu’nun ayrıca, çeşitli dergilerde yayınlanan birçok makalesi bulunmaktadır.

İstanbul Tıp Fakültesinde hem hasta muayene eden hem de öğrencilere ders vermeyi sürdüren Taşcıoğlu, dahiliye alanına da birçok önemli katkıda bulundu. Bu alana ilişkin birçok yazılı eseri de bulunan Taşcıoğlu, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Aynı zamanda Türkiye'deki ilk Kovid-19 vakasını da tespit eden hekimdir.

Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu, koronavirüs ile mücaledenin ilk günlerinde bir hastasından kaptığı, koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 16 Mart 2020 günü görülen ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayetleriyle uzun yıllardır çalıştığı İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi hastanesine yatırıldı. 18 Mart'ta yoğun bakım ünitesine kaldırılarak solunum cihazına bağlandı. 15 günlük yoğun bakımda çok sayıda uzman hekimin olduğu bir kurul tarafından tedavisi sürdürüldü ancak tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu, 1 Nisan 2020 tarihinde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi hastanesinde koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti.

Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden ilk hekim oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 Nisan 2020 tarihinde yaptığı açıklamada İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu'nu anarak adının Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'ne verileceğini açıkladı.

Kitapları :
İç Hastalıkları Vaka Derlemeleri
Klinisyenin İç Hastalıkları Rehberi – Pratik Yaşam


Kaynak:Biyografi.info

Cemil Taşçıoğlu için yapılan aramalar

Cemil Taşçıoğlu, Cemil Taşçıoğlu biyografi, Cemil Taşçıoğlu hayatı, Cemil Taşçıoğlu özgeçmişi, Cemil Taşçıoğlu hakkında, Cemil Taşçıoğlu doğum yeri, Cemil Taşçıoğlu fotoğraf, Cemil Taşçıoğlu video, Cemil Taşçıoğlu resim, Cemil Taşçıoğlu kimdir?, Cemil Taşçıoğlu kaç yaşında?, Cemil Taşçıoğlu nereli, Cemil Taşçıoğlu memleketi