FB TW PIN NWS
BioRank 9131

Bülent Kuşoğlu

Doğum tarihi : 07.Ocak.1958
Bülent Kuşoğlu kaç yaşında : 66
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Bülent Kuşoğlu doğum yeri : Erzurum

Bülent Kuşoğlu Biyografisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekilidir.

Bülent Kuşoğlu, 7 Ocak 1958 tarihinde babasının memur olarak görevli bulunduğu Erzurum’da doğmuştur. Aslen Ankara, Polatlılıdır. Babası Mehmet Kuşoğlu Toprak Mahsulleri Ofisi'nde memurdu, annesinin adı Remziye'dir. 2 kardeşi vardır. ortaokul ve lise eğitimini Ankara’nın Polatlı ilçesinde tamamladı. 1979 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

Bülent Kuşoğlu, üniversiteden mezun olduktan sonra Maliye Bakanlığı’nda hesap uzmanlığı ve baş hesap uzmanlığı görevlerinde bulundu. Brüksel'de AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde çalıştı.

Daha sonra Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Dünya Bankası gözetiminde, Türk Sosyal Güvenlik ve Sağlık Sisteminin Reformu projelerinde Değerlendirme Kurulu ve Yürütme Komisyonu Üyesi olarak görev aldı. City Hospital Sağlık Yatırım ve Hizmetleri AŞ'nin ortağı, Genel Müdürü, Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Kurumsal Vizyon Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Ulusal ve çeşitli internet gazetelerinde köşe yazıları yayımlandı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Bülent Kuşoğlu, Aralık 2010 itibarıyla CHP Parti Meclisi Üyesi ve CHP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan 2011 genel seçimlerinde 24. dönem TBMM’ne CHP Ankara milletvekili olarak girdi. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 2015 genel seçimlerinde 25. dönem TBMM'ne CHP Ankara milletvekili olarak tekrar seçildi. 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan 26.dönem TBMM'ne CHP Ankara milletvekili olarak tekrar seçildi. 24 ve 26. Dönemde Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği yaptı. 26. Dönemde Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (EİTPA) Türk Grubu Üyesidir.

Bülent Kuşoğlu, evli olduğu eşi TRT Türk Sanat Müziği sanatçısı Tülin Kuşoğlu 2016 yılında kanser nedeni ile vefat etti. Bir kızı, bir oğlu vardır. Alihan Kuşoğlu (d.1990) adında bir oğlu vardır.

Partisi :
Cumhuriyet Halk Partisi

Kaynak:Biyografi.info

Bülent Kuşoğlu için yapılan aramalar

Bülent Kuşoğlu, Bülent Kuşoğlu biyografi, Bülent Kuşoğlu hayatı, Bülent Kuşoğlu özgeçmişi, Bülent Kuşoğlu hakkında, Bülent Kuşoğlu doğum yeri, Bülent Kuşoğlu fotoğraf, Bülent Kuşoğlu video, Bülent Kuşoğlu resim, Bülent Kuşoğlu kimdir?, Bülent Kuşoğlu kaç yaşında?, Bülent Kuşoğlu nereli, Bülent Kuşoğlu memleketi