FB TW PIN NWS
BioRank 9151

Bob Azzam

Doğum tarihi : 24.Ekim.1925 Ölüm tarihi : 24.Temmuz.2004
Bob Azzam kaç yaşında öldü : 79
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Bob Azzam doğum yeri : İskenderiye, Mısır
Ölüm yeri : Monako

Bob Azzam Biyografisi

Bob Azzam’ın esas adı Waddie Georges Azzam’dır. Lübnan asıllı olup yahudi bir aileden 24 Ekim 1925 tarihinde Mısır’ın İskenderiye şehrinde doğmuştur. Fransız vatandaşıdır.
60’lı yıllarda Fransa'da çok meşhurdu. O dönemin, baskın batı sound'uyla, doğu ezgilerini karıştırdığı parçaları ile doğuyu batıya, batıyı da doğu ile tanıştırmıştır. Onu uluslararası alanda ünlü yapan "Mustapha" (Ya Mustafa) adlı parçası 1960 yılında birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de liste başı olmuştu. Bob Azzam'ın başka bir şarkısı olan "C'est écrit dans le Ciel" ("Bak Bir Varmış Bir Yokmuş") ise 1961 yılında “Türk Popu'nu başlatan parça” olarak Türk Pop Müziği tarihine geçmiştir. 1961 yılında Fecri Ebcioğlu bu şarkıya Türkçe sözler yazdı ve "Bak Bir Varmış Bir Yokmuş" adıyla İlham Gencer'e okuttu.

Bob Azzam, 1960 yılında "Viens à Juan les Pins" adlı şarkısıyla “Grand Prix du Disque” ödülünü almıştır.

24 Temmuz 2004 tarihinde Monako’da hayata gözlerini yumdu.

Kaynak:Biyografi.info

Bob Azzam için yapılan aramalar

Bob Azzam, Bob Azzam biyografi, Bob Azzam hayatı, Bob Azzam özgeçmişi, Bob Azzam hakkında, Bob Azzam doğum yeri, Bob Azzam fotoğraf, Bob Azzam video, Bob Azzam resim, Bob Azzam kimdir?, Bob Azzam kaç yaşında?, Bob Azzam nereli, Bob Azzam memleketi