FB TW PIN NWS
BioRank 8538

Aysel Uçkan

Doğum tarihi : ??.??.1995
Aysel Uçkan kaç yaşında : 29
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Sporcu
Aysel Uçkan doğum yeri : KKTC.

Aysel Uçkan Biyografisi

Aysel Uçkan, 2018 yılı itibariyle Galatasaray Spor Kulubü Futbol takımının atletik performans departmanında görev yapmaktadır.

Aysel Uçkan, 1995 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde doğmuştur. Babası Kıbrıs Lefkoşa’lı spor adamı Salahi Uçkan’dır. İlk ve orta öğrenimi KKTC.’de Yakın Doğu Koleji’nde tamamladı. Daha sonra İngiltere’ye Galler'deki Swansea Üniversitesi Spor ve Egzersiz Bilimleri Bölümü'nü 2013- 2015 yılları arasında okudu. Ardından 2016 – 2017 yılları arasında İskoçya Glasgow Üniversitesi Spor Bilimleri ve Sporcu Sağlığı üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Aysel Uçkan İngiltere Premier Lig ekibi Swensea City Futbol Kulübü kadın futbol takımında Ağustos 2015 – Mart 2016 tarihleri arasında bir sezon maç ve performans analisti olarak çalıştı. Eylül 2016 – Eylül 2017 tarihleri arasında da Glasgow Üniversitesi Spor Bilimleri ve Sporcu Sağlığı üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Aysel Uçkan, 2017 yılının Ekim ayından beridir de Galatasaray Futbol Akademisi'nde görev yapıyor. Galatasaray Spor Kulubü Futbol takımının atletik performans departmanında görev yapmaktadır.

Aysel Uçkan, 2014 yılında Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda, hem IPC ile şampiyona organizasyonunda hem de Türkiye Milli Takımı’nın tercümanı ve danışmanlığı görevini üstlenmiştir. Ayrıca Swansea takımının performans testlerinde yer alarak Premier Lig futbolcuları ve spor bilimcileriyle bire bir çalışmıştır. Birleşik Krallık çapında sürdürülen biyomekanik alanında binlerce çocuk üzerinde yapılan bir araştırmada da görev almıştır.

2018 yılında Galatasaray Futbol A Takım antrenmanına Fatih Terim’in isteği ile katılmıştır.

Uzun yıllar yüzme sporu ile uğraşan Aysel Uçkan, KKTC rekorları ve Türkiye şampiyonalarında birçok derece elde etmiş, yüzme sporunun yanı sıra fitness ve atletizmle de uğraşmıştır.

Kaynak:Biyografi.info

Aysel Uçkan için yapılan aramalar

Aysel Uçkan, Aysel Uçkan biyografi, Aysel Uçkan hayatı, Aysel Uçkan özgeçmişi, Aysel Uçkan hakkında, Aysel Uçkan doğum yeri, Aysel Uçkan fotoğraf, Aysel Uçkan video, Aysel Uçkan resim, Aysel Uçkan kimdir?, Aysel Uçkan kaç yaşında?, Aysel Uçkan nereli, Aysel Uçkan memleketi