FB TW PIN NWS
BioRank 7701

Arthur Sasse

Doğum tarihi : 30.Temmuz.1908 Ölüm tarihi : ??.Kasım.1975
Arthur Sasse kaç yaşında öldü : 67
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Fotoğrafçı
Arthur Sasse doğum yeri : Cook County Wheeling, Illinois, ABD
Ölüm yeri : ABD

Arthur Sasse Biyografisi

Albert Einstein'ın dilini çıkardığı fotoğrafıyla tanınır.

Arthur Sasse, 30 Temmuz 1908 tarihinde Cook County Wheeling, Illinois, ABD’de doğmuştur. Arthur Sasse, bir Amerikan UPI fotoğrafçısıydı. 1948'de, resimleri Bronx Hayvanat Bahçesi'ndeki bir gösteride sergilendi.

Arthur Sasse, 14 Mart 1951 tarihinde Albert Einstein'ın The Princeton Club'daki 72. doğum günü kutlamasından çıkarken çekilen dilini çıkardığı fotoğrafıyla tanınır.

Albert Einstein partideki fotoğrafçılara gülümsemekten bıkmıştı ve Sasse isteği yenilediğinde, bilim adamı onun yerine dilini çıkardı. Fotoğrafın uygunluğu Uluslararası Haber Fotoğraf Ağı'nda yayınlanmadan önce Arthur Sasse’nin , UPI editörleri tarafından yoğun bir şekilde tartışıldı. Kendisinin kişisel kullanımı için dokuz baskı talep eden Einstein'ın çekildiğii en popüler fotoğraflardan biri haline geldi.

Resimde Albert Einstein'ın bir araba içinde Gelişmiş Çalışma Enstitüsü Başkanı Dr. Frank Aydelotte ve eşi arasında oturuyordu.

Resim o kadar popüler oldu ki, posterlerde ve çıkartmalarda çoğaltıldı. Orijinal resim 2009 yılında 56.790 £ (74.324 $) karşılığında açık artırmada satılarak, satılan en pahalı Einstein fotoğrafı haline geldi. 2017 yılında ise isimsiz bir müşteri tarafından müzayede esnasında 125 bin dolara satın alındı.

Arthur Sasse, Kasım 1975 tarihinde 67 yaşında ölmüştür.

Kaynak:Biyografi.info

Arthur Sasse için yapılan aramalar

Arthur Sasse, Arthur Sasse biyografi, Arthur Sasse hayatı, Arthur Sasse özgeçmişi, Arthur Sasse hakkında, Arthur Sasse doğum yeri, Arthur Sasse fotoğraf, Arthur Sasse video, Arthur Sasse resim, Arthur Sasse kimdir?, Arthur Sasse kaç yaşında?, Arthur Sasse nereli, Arthur Sasse memleketi