FB TW PIN NWS
BioRank 5420

Anushka Sharma

Doğum tarihi : 01.Mayıs.1988
Anushka Sharma kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Anushka Sharma doğum yeri : Bangalore, Karnataka,Hindistan

Anushka Sharma Biyografisi

Hintli oyuncu ve eski model
Anushka Sharma, 1 Mayıs 1988 de Hindistan’ın Bangalore şehrinde dünyaya geldi. Bengal asıllı babası, Hint ordusunda Albay Ajay Kumar Sharma ve annesi Ashima Sharma bir ev hanımıdır. Karnesh adında bir ağabeyi vardır. Bangalore’de “Mount Carmel Koleji”nde okudu. Daha sonra “Mumbai”ye taşındı ve modellik yapmaya başladı. Mankenlikten sinema oyunculuğuna geçiş yaptı.Bollywood’da yer alan aktris için ilk filmlerinde Kral lakaplı “Shahrukh Khan” ile aynı filmde rol almak büyük bir mutluluk ve şanstır.

Anushka Sharma, Hintli aktris ve Bollywood filmlerinde görünen eski model. 2008 yılında Aditya Chopra’nın Senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “Rab Ne Bana Di Jodi” ( Bu Çifti Tanrı Birleştirdi)adlı ilk filminde “Shahrukh Khan” oynadı. Film büyük bir başarı elde etti ve onun performansı takdir edildi.İkinci filmi 7 Mayıs 2010 tarihinde “Band Baaja Baaraat” adlı filmdir.

Anushka Sharma, 2010 yılında Shahid Kapur ile “Badmaash Company” adlı filmde oynarlar.

Filmleri :
2008 - Rab Ne Bana Di Jodi
2010 - Band Baaja Baaraat
2010 - Badmaash Company
2011 - Ladies vs. Ricky Bahl
2011 - Patiala House


Kaynak:Biyografi.info

Anushka Sharma filmleri

Tüm Anushka Sharma filmleri

Anushka Sharma için yapılan aramalar

Anushka Sharma, Anushka Sharma biyografi, Anushka Sharma hayatı, Anushka Sharma özgeçmişi, Anushka Sharma hakkında, Anushka Sharma doğum yeri, Anushka Sharma fotoğraf, Anushka Sharma video, Anushka Sharma resim, Anushka Sharma kimdir?, Anushka Sharma kaç yaşında?, Anushka Sharma nereli, Anushka Sharma memleketi