FB TW PIN NWS
BioRank 448

Ali Tezel

Doğum tarihi : 10.Eylül.1966
Ali Tezel kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek :
Ali Tezel doğum yeri : Ödemiş, İzmir

Ali Tezel Biyografisi

Sosyal Güvenlik Müşaviri

Ali Tezel, 10 Eylül 1966 tarihinde İzmir, Ödemiş'te doğmuştur. İlkokulu Ödemiş'te okudu. Sonra ortaokulu devlet parasız yatılı olarak İzmir Buca Lisesi Ortaokulunda ve Lise'yi de yine devlet parasız yatılı olarak Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nde okuyarak 1985 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Nevşehir'de sağlık memuru olarak göreve başladı.

1987 yılında Ankara Numune Hastanesine tayin oldu. 1987-1989 yıllarında Ankara Numune Hastanesi Hızır Acil Servisinde geceleri çalışıp, gündüzleri de Hacettepe Üniversitesi Anestezi Teknikerliği bölümüne devam etti.

1989 yılında İzmir’e tayin oldu ve İzmir Alsancak Devlet Hastanesi acil servisinde geceleri çalışırken, gündüzleri de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel ilişkiler Bölümünde okumaya başladı. Buradan 1993 yılında mezun oldu.

ÖSYM’nin yaptığı 1995 yılındaki merkezi sınav sonrasında SSK Sigorta Müfettiş Yardımcısı sınavını kazandı ve SSK'da Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 1998 yılında da SSK Sigorta Müfettişi oldu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, İstanbul 1 Nolu Grup Başkanlığı'nda Başmüfettiş olarak görev yaptı. 2004 yılından, görevden alındığı 2007 yılı Ekim ayına kadar da Grup Başkanı olarak görev yaptı. 1 Eylül 2008 tarihinde müfettişlik görevi ve memuriyetten istifa ederek ayrıldı.

Uzun senelerce AKŞAM Gazetesinde “Çalışma Hayatı” ile “Sosyal Güvenlik Köşe”sini yazdı.

2003 ve 2004 yıllarında SKYTURK Televizyonunda canlı olarak Çalışma Hayatı Programının yapımcı ve sunuculuğunu yaptı. 2005 ve 2006 yıllarında her cumartesi günü saat 12.00 de Kanaltürk Televizyonunda “Ali Tezel’le Çalışma Hayatı” programını hazırladı ve sundu.

2007 ve 2008 yıllarında her cumartesi Samanyolu Haber (SHaber) Kanalında saat 21.20 de başlayan ve 22.55 de sona eren "Ali Tezel'le İşimiz Var" programını hazırlayıp canlı olarak sundu. 2008 ve 2009 yıllarında NTV Televizyonunda her salı ve her perşembe saat 14.30 da başlayan Çalışma Hayatı programını hazırlayıp canlı olarak sundu.

Ali Tezel, HABERTÜRK Gazetesinde haftada beş gün tam sayfa Çalışma Hayatı ile ilgili yorumlar, değerlendirmeler yaptı ve okurlardan gelen sorulara cevap, sorunlara çözüm getirici yazılar yazdı ve yazı dizileri hazırladı. Ayrıca BLOOMBERG HT Televizyonunda her Perşembe saat 22:00'da başlayan ALİ TEZEL'E SORALIM Programında izleyicilerden gelen soruları yanıtladı. Aralık 2014 ayında Habertürk gazetesindeki işine son verildi.

Ali Tezel, İstanbul Taksim'deki özel bürosunda ücreti karşılığında sorulara cevap ve sorunlara çözüm sunmaktadır. Ayrıca “Ali Tezel Sosyal Güvenlik Müşavirliği” olarak kurslar vermektedir.

Ali Tezel, 1987-2010 yılları arasında Meryem Tezel ile evli kaldı. 2020 yılında Elçin Derya Demir ile evlendi.

Ali Tezel, 13 Ocak 2020 tarihinde İstanbul'daki evinden hakkında yürütülen terör soruşturması sebebiyle Terörle Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındı. Emniyet müdürlüğündeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Ali Tezel, 1 Ağustos 2021 tarihinde geçirdiği beyin kanaması sonucu Muğla'da Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı ve yoğun bakıma alındı.

Kitapları :
1998 - Sosyal Sigorta Mevzuatı ve Bağ-Kur Yasası
2000 - Sosyal Sigortalar Mevzuatı ve Örnek Yargı Kararları
2009 - Sosyal Güvenlik Reformu "2009" Yorum ve Açıklaması


Kaynak:Biyografi.info

Ali Tezel videoları

Tüm Ali Tezel videoları

Ali Tezel kitapları

Tüm Ali Tezel kitapları

Ali Tezel için yapılan aramalar

Ali Tezel, Ali Tezel biyografi, Ali Tezel hayatı, Ali Tezel özgeçmişi, Ali Tezel hakkında, Ali Tezel doğum yeri, Ali Tezel fotoğraf, Ali Tezel video, Ali Tezel resim, Ali Tezel kimdir?, Ali Tezel kaç yaşında?, Ali Tezel nereli, Ali Tezel memleketi