FB TW PIN NWS
BioRank 1366

Pınar Hacıbektaşoğlu

Doğum tarihi : ??.??.1972
Pınar Hacıbektaşoğlu kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Avukat, Siyasetçi
Pınar Hacıbektaşoğlu doğum yeri : Ağrı

Pınar Hacıbektaşoğlu Biyografisi

Pınar Hacıbektaşoğlu, 1972 yılında Ağrı'da doğmuştur. Asıl adı Pınar Kandemir’dir. Annesinin adı Sevim Kandemir’dir. İlkokul 4.sınıfa kadar Ağrı 15 Nisan İlkokulunda okudu. 12 Eylül darbesi 1980 yılından sonrası ailesi 10 kardeşiyle birlikte İstanbul’a taşındı. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak orada okudu ve 1995 yılında avukat olarak mezun oldu.
Pınar Hacıbektaşoğlu, avukat olan abisi ile birlikte kurduğu Kandemir Hukuk Burosunda 1995 yılından itibaren serbest avukat olarak çalışmaktadır. Pınar Hacıbektaşoğlu, KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) Hukuk Komisyonu Üyesi’dir.

İstanbul'da yaşayan Pınar Hacıbektaşoğlu, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Pınar Hacıbektaşoğlu, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden 25. Dönem İstanbul milletvekili adayı oldu. İstanbul 1. Bölgeden 25. Sırada olduğu için seçilemedi.

2016 yılında göğüs kanserine yakalanan Pınar Hacıbektaşoğlu, aynı yıl ameliyat olarak iyileşti. 2020 yılında lenf kanseri oldu. Gördüğü tedavi sayesinde kanseri yenmeyi bir kez daha başardı.

Kaynak:Biyografi.info

Pınar Hacıbektaşoğlu için yapılan aramalar

Pınar Hacıbektaşoğlu, Pınar Hacıbektaşoğlu biyografi, Pınar Hacıbektaşoğlu hayatı, Pınar Hacıbektaşoğlu özgeçmişi, Pınar Hacıbektaşoğlu hakkında, Pınar Hacıbektaşoğlu doğum yeri, Pınar Hacıbektaşoğlu fotoğraf, Pınar Hacıbektaşoğlu video, Pınar Hacıbektaşoğlu resim, Pınar Hacıbektaşoğlu kimdir?, Pınar Hacıbektaşoğlu kaç yaşında?, Pınar Hacıbektaşoğlu nereli, Pınar Hacıbektaşoğlu memleketi