FB TW PIN NWS
BioRank 6631

Aleksander Ceferin

Doğum tarihi : 13.Ekim.1967
Aleksander Ceferin kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Avukat
Aleksander Ceferin doğum yeri : Ljubljana, Slovenya

Aleksander Ceferin Biyografisi

14 Eylül 2016 tarihinden itibaren UEFA'nın 7. Başkanıdır.

Aleksander Ceferin, 13 Ekim 1967 tarihinde Ljubljana, Slovenya’da Peter Ceferin ve Ana Ceferin çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Ljubljana Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Aleksander Ceferin, Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra ailesinin hukuk firmasında çalışmaya başladı ve ilerleyen dönemlerde babasından görevi devralarak firmanın başına geçti.

Aleksander Ceferin, 2011 yılında Slovenya Futbol Federasyonu'nun başkanı seçildi. 2015 yılındaki seçimlerde bu göreve tekrar seçildi. Ülke futbolundaki ekonomik sıkıntıları gidermek için çalışmalar yaptı.

İngilizce ve İtalyanca bilen Aleksander Ceferin, Barbara Ceferin ile evlidir. 3 çocuğu vardır.

FİFA'nın etik kurallarını ihlal ederek yolsuzluk iddialarına karışan ve ardından da 4 yıl futboldan men cezası alan Michel Platini'nin yerine UEFA başkanlığı için Haziran 2016'da Aleksander Ceferin aday oldu ve 14 Eylül 2016 tarihinde Atina'da yapılan kongrede 55 ülkeden 42'sinin oyunu alarak UEFA'nın 7. Başkanı seçildi.

Kaynak:Biyografi.info

Aleksander Ceferin hakkında haberler

Tüm Aleksander Ceferin haberleri

Aleksander Ceferin için yapılan aramalar

Aleksander Ceferin, Aleksander Ceferin biyografi, Aleksander Ceferin hayatı, Aleksander Ceferin özgeçmişi, Aleksander Ceferin hakkında, Aleksander Ceferin doğum yeri, Aleksander Ceferin fotoğraf, Aleksander Ceferin video, Aleksander Ceferin resim, Aleksander Ceferin kimdir?, Aleksander Ceferin kaç yaşında?, Aleksander Ceferin nereli, Aleksander Ceferin memleketi