FB TW PIN NWS
BioRank 4385

Abdullah Ağar

Doğum tarihi : ??.??.1967
Abdullah Ağar kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Asker
Abdullah Ağar doğum yeri : Ankara

Abdullah Ağar Biyografisi

Terör ve güvenlik uzmanı.

Abdullah Ağar, 1967 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk ve orta eğitimini Ankara’da yaptı. 1989 yılında Kara Harp Okulu'ndan mezun oldu. Birinci tercihten Piyade sınıfına ayrıldı, özel kura çekerek Komando, sonra da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda Tim Komutanı oldu. İlk kıtası Bolu Komando Tugayına ayak basar basmaz Güneydoğu’ya göreve gitti.

Görev yaptığı Bolu Komando Tugayı’nın, Özel Kuvvetler’in ve Kayseri Hava İndirme Tugayı’nın kışlalarını hemen hiç görmedi.

Abdullah Ağar, Özel Kuvvetler bünyesinde, Şırnak Bestler, Gabar, Cudi, Kuzey Irak, Menteş, Azerbaycan, Deve Geçidi, Dicle, Ergani, Baykan, Siirt, Şırnak, Diyarbakır gibi kırsal ve meskun mahal ile dağlarda 6 yıl görev yaptı. 6 yılın ardından, artık dağlardan inerken, aldığı kurşun yaralarıyla belinde oluşan yara izi ve komutanlığını yaptığı birliklerden de 11 şehit ve 25 gazisi vardı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yüzbaşı iken emekli olan Abdullah Ağar, Yeni Birlik Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Kitapları:
2004 - 5. Tim: Güneş Doğsun İsteriz
2005 - Bir Millet Uyanıyor - 7 /Ölüm Dağları Bekler "Cudi Dağı"
2006 - Türk Komandoları: Silahın Zülfikar'ın Olsun Mehmetçik
2006 - Ölüm Dağları Bekler Cudi Dağı
2007 - Toprak Mehmet'e Susamışsa: Ülkem Bayrağım Onurum
2009 - Baskın: Biz Bu Dağların Erleri
2015 - IŞİD ve Irak - Beled el-nifak vel şikak!


Kaynak:Biyografi.info

Abdullah Ağar kitapları

Tüm Abdullah Ağar kitapları

Abdullah Ağar için yapılan aramalar

Abdullah Ağar, Abdullah Ağar biyografi, Abdullah Ağar hayatı, Abdullah Ağar özgeçmişi, Abdullah Ağar hakkında, Abdullah Ağar doğum yeri, Abdullah Ağar fotoğraf, Abdullah Ağar video, Abdullah Ağar resim, Abdullah Ağar kimdir?, Abdullah Ağar kaç yaşında?, Abdullah Ağar nereli, Abdullah Ağar memleketi