FB TW PIN NWS
Star Wars Episode V:  The Empire Strikes Back

Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back (1980)

Türkçe adı : Yıldız Savaşları Bölüm V: İmparatorun Dönüşü
Yönetmen : Irvin Kershner
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Lucasfilm
Oyuncular : Mark Hamill (Luke Skywalker), Harrison Ford (Han Solo), Carrie Fisher (Princess Leia), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Anthony Daniels (C-3PO), David Prowse (Darth Vader), Peter Mayhew (Chewbacca), Kenny Baker (R2-D2), Frank Oz (Yoda), Alec Guinness (Ben 'Obi-Wan' Kenobi)
Gösterim tarihi :
Türü : Macera / Bilim Kurgu / Aksiyon
Süre : 2 Saat, 03 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi : http://www.starwars.com...

Film Özeti

Yavin Savaşı'ndan 3 yıl sonra, Darth Vader (David Prowse) ve İmparatorluk güçleri Luke Skywalker (Mark Hamill), Han Solo (Harrison Ford) ve Prenses Leia Organa'nın (Carrie Fisher) peşine düşer.

Sonunda İmparatorluk Donanması Galaksinin bir ucundaki Hoth buzul gezegeninde üst kuran asi ittifakının yerini tespit eder. Darth Vader komutasındaki İmparatorluk ordusu asileri ablukaya alır. Asiler ciddi kayıplarla Buzul gezegeninden kaçmayı başarırlar fakat Millenium Falcon gemisindeki Han ve Leia İmparatorluk tarafından galaksi boyunca takip edilir. Bu arada Luke, Vader ve İmparatorun Klon ordusunu da kullanarak başlattığı meşhur Jedi katliamından kurtulan ve esrarengiz Dagobah gezegeninde yaşayan en bilge Jedi ustası Yoda'dan Güç hakkında çok şey öğrenir.

Oyuncu Biyografileri

Seri filmler

Ziyaretçi yorumları