FB TW PIN NWS
Hürkuş: Göklerdeki Kahraman

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman (2018)

Türkçe adı : Hürkuş: Göklerdeki Kahraman
Yönetmen : Kudret Sabancı
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Eğrikapı Prodüksiyon
Oyuncular : Hilmi Cem İntepe, Gizem Karaca, Miray Daner, Bora Akkaş, Murat Arkın, Cem Uçan, Bahadır Yenişehirlioğlu, Zeyno Eracar, Efecan Dianzenza
Gösterim tarihi :
Türü : Savaş / Dram / Biyografi
Süre :
Ülke : Türkiye
Websitesi :

Film Özeti

I. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı’nda görev yapan, düşman uçağı düşüren ilk Türk pilot olan astsubay Vecihi Hürkuş’un hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Türk havacılık tarihinin en önemli ismi, zihni uçsuz bucaksız icatlarla dolu eşsiz bir mühendis olan, yaşamını yerli uçak üretimine ve yeni pilotlar eğitmeye adayan, Türkiye'nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisi Vecihi Hürkuş'un hayatı ilk kez beyaz perdeye taşındı. 1912 yılında, Vecihi 16 yaşındayken başlayan uçma sevdasına adanmış bu hayat hikayesi, uçak tasarlama hayallerinin peşinden Vecihi'nin izini sürerek giden Mehmet ve Selin'in günümüzde geçen öyküsüyle birlikte ilerliyor.

Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden pilot ve mühendis Vecihi Hürkuş'un hayatının anlatılacağı filmin yönetmenliğini Kudret Sabancı üstleniyor. Senaryosunu Savaş Korkmaz’ın kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Hilmi Cem İntepe, Gizem Karaca, Miray Daner, Bora Akkaş, Zeyno Eracar, Murat Arkın, Bahadır Yenişehirlioğlu, Efecan Dianzenza gibi isimler yer alıyor.

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları