FB TW PIN NWS
Direniş Karatay

Direniş Karatay (2018)

Türkçe adı : Direniş Karatay
Yönetmen : Selahattin Sancaklı
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi
Oyuncular : Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur, Burcu Özberk, Alperen Duymaz, Nefise Karatay, Cahit Kayaoğlu, Nik Xhelilaj, Furkan Palalı, Volkan Keskin, Tuğrul Tülek, Bahadır Yenişehirlioğlu
Gösterim tarihi :
Türü : Tarihi / Macera / Aksiyon
Süre : 1s 53dk
Ülke : Türkiye
Websitesi :

Film Özeti

Senaryosunu Selman Kayabaşı ve Uğur Uzunok’un kaleme aldığı film Selçukların son döneminde geçiyor. I. Alaaddin Keykubad’ın zehirlenerek öldürülmesi üzerine tahta oğlu II. Gıyaseddin Keyhusrev geçer. Gıyaseddin babası gibi güçlü karaktere sahip bir devlet adamı değildir. Bu zayıflık Moğolların baskısını ve Selçuklu üzerindeki iştahını artırmaktadır. Fakat Moğolların unuttuğu çok önemli bir detay vardır, o da dönemin en önemli devlet adamlarından Emir Celaleddin Karatay’ın varlığıdır. Karatay tüm tecrübe ve gücü ile halkı Moğollara karşı büyük bir direnişe hazırlarken kadını, erkeği, genci ve yaşlısıyla Anadolu’nun tüm sessiz kahramanlarını yanına alacaktır. Savaş sahnelerinin güçlü bir drama ile beslendiği filmde, izleyicilere bir kahramanın verdiği bağımsızlık mücadelesi aktarılıyor.

Başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur, Burcu Özberk, Alperen Duymaz, Nefise Karatay, Bahadır Yenişehirlioğlu, Cahit Kayaoğlu, Ali Buhara Mete gibi isimlerin yer aldığı film, Selçuklu dönemine ait ilk film olma özelliğinde. Filmin yönetmenliğini Selahattin Sancaklı, Genel Danışmanlığını Serdar Akar üstlendi.

Filmin kadrosunda ayrıca Nik Xhelilaj, Volkan Keskin, Latif Koru, Ece Yaşar, Kutay Köktürk, Ertuğrul Şakar, Fırat Temir, Yusuf Aytekin gibi isimler de yer alırken Furkan Palalı da konuk oyuncu olarak karşımıza çıkıyor.

Direniş Karatay fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları