FB TW PIN NWS
BioRank 5280

Tuğçe Tayfur

Doğum tarihi : 18.Mart.1988
Tuğçe Tayfur kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Şarkıcı
Tuğçe Tayfur doğum yeri : İstanbul

Tuğçe Tayfur Biyografisi

Annesi sinema oyuncusu Necla Nazır, babası şarkıcı Ferdi Tayfur’dur.

Tuğçe Tayfur, 18 Mart 1988 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi sinema oyuncusu Necla Nazır, babası şarkıcı Ferdi Tayfur’dur. 18 yaşına kadar anne babası beraber yaşadıktan sonra ayrılmışlardır. İlköğretimini Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini İstek Vakfı Kemal Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Yeditepe Üniversitesi İtalyanca Sanat ve Tasarım Bölümünden mezun oldu. Küçük yaşlarda başladığı müzik eğitimi ile piyano ve keman çalmaya başladı. Ailesinden aldığı destek ile müzik hayatına başladı.

Ferdi Tayfur’un 2003 yılında çıkan “DURUN AYAKLARIM” albümünde söz ve müziği Tuğçe Tayfur’a ait olan “Evde Yoktun” ve babası ile söz ve müziği ortak olan ”Ah Akşamlar” şarkıları ile Ferdi Tayfur’un 2004 yılındaki “Bir Demet Gül” albümündeki söz ve müziği Tuğçe Tayfur’a ait olan ait “Elim Kolum Bağlı” ve “Bekle Beni” adlı şarkıları ile Ferdi Tayfur’un 2006 yılındaki“Aşkın Cezası” albümündeki “Denedim Vallahi” adlı şarkısına vokal yapmıştır.

Tuğçe Tayfur, 2010 yılı içerisinde arkadaşlarıyla kurduğu ‘Joker’ isimli bir grubun solistliğini üstlendi. Bir dönem ABD’de yaşadı. ABD’de yaşadığı dönemde, kuzeninin arkadaşı Taner Şafak’la tanıştıktan sonra 2015 yılında Türkiye’de maksi single çıkarmaya karar verdi.

Pop şarkılar besteleyen Tuğçe Tayfur ve Taner Şafak maksi single’da , ‘Kalp Dayanmaz’, ‘Köle Olup’, ‘Yok Olsam’ şarkılarının söz ve bestelerini hazırladı. Ferdi Tayfur, maksi single’da yıllarca dillerden düşmeyen ‘Huzurum Kalmadı’ şarkısını kızı Tuğçe Tayfur ile birlikte okuyarak düet yaptı ve birde klip çekildi.

Tuğçe Tayfur, Mayıs 2009 yılında Tolga Ertuğrul ile evlendi. 17 ay sonrada Ekim 2010 ayında boşanma davası açtı ve boşandı.

ABD’de yaşadığı dönemde, kuzeninin arkadaşı Taner Şafak ile tanıştıktan bir müddet sonra ABD’de 2012 yılında evlendi. 8 Ekim 2016 tarihinde Taner Efe adında bir oğlu oldu. 3 Eylül 2019 tarihinde tek celsede boşandı.

Tuğçe Tayfur, 16 Eylül 2022 tarihinde iş adamı Burak Kalfa ile nişanlandı. Nişanlandıktan sonra 15 günde ayrılıp, sonra yeniden barıştığı nişanlısından da ayrıldı.

Tuğçe Tayfur 5 Ocak 2023 tarihinde şarkıcılığı bırakma kararı aldığını duyurdu.

Tuğçe Tayfur, 1614 Ağustos 2023 tarihinde Muhammet Aydın ile Sivas'ta evlendi. Sivas'ta ikamet etmektedir.

Albümleri :
2015 - Kalp Dayanmaz
2016 - Babamın Şarkıları


Kaynak:Biyografi.info

Tuğçe Tayfur için yapılan aramalar

Tuğçe Tayfur, Tuğçe Tayfur biyografi, Tuğçe Tayfur hayatı, Tuğçe Tayfur özgeçmişi, Tuğçe Tayfur hakkında, Tuğçe Tayfur doğum yeri, Tuğçe Tayfur fotoğraf, Tuğçe Tayfur video, Tuğçe Tayfur resim, Tuğçe Tayfur kimdir?, Tuğçe Tayfur kaç yaşında?, Tuğçe Tayfur nereli, Tuğçe Tayfur memleketi