FB TW PIN NWS
BioRank 8854

Mojca Erdmann

Doğum tarihi : 29.Aralık.1975
Mojca Erdmann kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Şarkıcı
Mojca Erdmann doğum yeri : Hamburg, Almanya

Mojca Erdmann Biyografisi

Mojca Erdmann, özellikle Wolfgang Amadeus Mozart'ın operalarını seslendiren bir Alman sopranodur.

Mojca Erdmann, 29 Aralık 1975 tarihinde Almanya, Hamburg'da doğmuştur. Bir erkek kardeşi vardır. Kardeşi ile birlikte Hamburg Devlet Operası'nın çocuk korosunda şarkı söyledi. Gençken soprano Evelyn Herlitzius ile ciddi şekilde şarkı söylemeye başladı. Eğitimini Hochschule für Musik und Tanz Köln'de tamamladı. Hans Sotin'in öğrencisi oldu ve soprano Ingrid Figur ile çalıştı.

Mojca Erdmann, 2002 yılında Federal Alman ses yarışmasında (Bundeswettbewerb Gesang Berlin) birincilik ödülü ve Çağdaş Müzik Özel Ödülü'nü kazandı. Ağustos 2005'te Kissinger Sommer festivalinde ve Norddeutscher Rundfunk'ta Luitpold Ödülü'ne layık görüldü. Schleswig-Holstein Müzik Festivali'nde Müzik Ödülünü kazandı.

Jacques Offenbach'ın Apothicaire et perruquier adlı eserinin 1 Haziran 2007'de Kurtheater Bad Ems'de Helmut Froschauer tarafından yönetilen WDR Rundfunkorchester Köln ile birlikte kritik baskısının galasında Sempronia olarak göründü.

Temmuz 2010'da Salzburg Festivali'nde Wolfgang Rihm'in Dionysos'unun dünya prömiyerinde Ariadne rolünü canlandırdı. 2012'de Berlin Devlet Operası'nda tekrar etti.

Ocak 2011'de Festspielhaus Baden-Baden'de Mozart'ın Cosi fan tutte'sinde Despina'nın tasviri. Ekim 2011'de, Metropolitan Opera'da, Wolfgang Amadeus Mozart'ın Don Giovanni'sinin sahnelemesinde Zerlina olarak sahneye çıktı.

Mojca Erdmann, 2012 yılında Japonya'nın başşehri Tokyo'daki Ginza'da Oji Salonu'nda ilk solo resitalini gerçekleştirdi.

14 Şubat 2013 tarihinde Almanya'yı temsil etmek için Eurovision Şarkı Yarışmasına katıldı ancak Ulusal finalde 10. oldu.

Mojca Erdmann, 17 Eylül 2022 tarihinde CSO Ada Ankara’nın “Misafir Yerleşik Sanatçısı“ olarak Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sahnesinde olacak.

Albümler:
Mozart: Piano Concertos,
Mozart's Garden


Kaynak:Biyografi.info

Mojca Erdmann için yapılan aramalar

Mojca Erdmann, Mojca Erdmann biyografi, Mojca Erdmann hayatı, Mojca Erdmann özgeçmişi, Mojca Erdmann hakkında, Mojca Erdmann doğum yeri, Mojca Erdmann fotoğraf, Mojca Erdmann video, Mojca Erdmann resim, Mojca Erdmann kimdir?, Mojca Erdmann kaç yaşında?, Mojca Erdmann nereli, Mojca Erdmann memleketi