FB TW GG PIN NWS
BioRank 668

Kahtalı Mıçı

Doğum tarihi : ??.??.1953
Kahtalı Mıçı kaç yaşında : 65
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Şarkıcı
Kahtalı Mıçı doğum yeri : Kahta, Adıyaman

Kahtalı Mıçı Biyografisi

Halk Müziğinde Türkiye çapında ün salmış bir sanatçıdır.
Asıl adı Mustafa Aslan olan Kahtalı Mıçı, 1953 yılında Adıyaman'ın Kahta ilçesinde doğmuştur. Mıçı, Mustafa’nın kısaltılmışıdır. 2 kız bir erkek kardeşi vardır. İlkokulu Kahta Kubilay İlkokulunda okudu. Çocukluğunda çokça pamuk tarlasında çalışmaya gitti. Bu sebeple ilkokulu 9 senede bitirebildi. Ortaokul diplomasını ise daha sonra dışardan imtihanlara girerek aldı.

17 Yaşından itibaren Kahta'da yerel türkücülük yaptı. Düğün ve konserlerde türküler söyledi.

Okulunu bitirdikten sonra Beden Terbiyesi İl Müdürlüğünde işe başladı. 79 yılında bir düğünde söylediği Kürtçe şarkı nedeniyle Beden Terbiyesi İl Müdürlüğündeki işinden oldu. Ardından tutuklanarak bir süre cezaevinde kaldı. 1980 döneminde tekrar tutuklandı.

Sırrı Süreyya Önder'in "Beynelmilel" filminde oynadı.

1989 ile 1990 yıllarında Gaziantep’de yaşayan Kahtalı Mıçı, 1991 yılında İstanbul’a göç e’da yaşadıktan sonra Şanlıurfa'ya yerleşti, hala orada yaşamaktadır.

Yıllarca Nuri Sesigüzel, Ahmet sezgin, Sami Kasap, Mahsuni Şerif gibi sanatçıların eserlerini seslendirmiştir.

Kahtalı Mıçı, 1975 yılında Hülya hanım ile evlendi. 4 çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Kahtalı Mıçı için yapılan aramalar

Kahtalı Mıçı, Kahtalı Mıçı biyografi, Kahtalı Mıçı hayatı, Kahtalı Mıçı özgeçmişi, Kahtalı Mıçı hakkında, Kahtalı Mıçı doğum yeri, Kahtalı Mıçı fotoğraf, Kahtalı Mıçı video, Kahtalı Mıçı resim, Kahtalı Mıçı kimdir?, Kahtalı Mıçı kaç yaşında?, Kahtalı Mıçı nereli, Kahtalı Mıçı memleketi