FB TW PIN NWS
BioRank 2291

Cem Kaya

Doğum tarihi : ??.??.1979
Cem Kaya kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Avukat
Cem Kaya doğum yeri : İzmit

Cem Kaya Biyografisi

Türkiye Adâlet Araştırmaları Merkezi (TÜRKAD) Başkan Yardımcısı’dır.

Cem Kaya, 1979 yılında Kocaeli'nin merkez ilçesi İzmit'te doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu İzmit'te bitirdikten sonra 1997 yılında Kocaeli Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. 2001 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Cem Kaya, mezuniyetinin ardından İstanbul Barosu'na kayıtlı olarak 2007 yılına kadar Bankacılık Hukuku alanında seçkin hukuk firmalarında çalıştı.

Cem Kaya, 2007 - 2008 yılları arasında Askerî Savcı olarak askerlik görevini yaptı ve Hâkim Teğmen rütbesiyle terhis oldu.

Askerlik görevinden sonra Cem Kaya, avukatlık hayatına dönmüş ve ağırlıklı olarak ülkemizde ticârî faaliyet gösteren bankalar, finans kurumları ve ticârî şirketler başta olmak üzere, gerçek ve hükmî şahsiyetlere sözleşmeli avukatlık ve hukukî danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır.

Başta İngiltere olmak üzere, birçok yabancı ülkedeki sertifika programlarına ve yurtiçinde de meslek içi eğitim seminerlerine iştirak etti. Sosyal ve kültürel alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak aktif bir biçimde yer alan Avukat Cem Kaya; 2014 ve 2016 Yılları İstanbul Barosu seçimlerinde Hukukun Üstünlüğü Plâtformu Listesi’nden Yönetim Kurulu Üyeliği’ne aday olmuştur.

Türkiye Adâlet Araştırmaları Merkezi (TÜRKAD) Başkan Yardımcısı’dır.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bakırköy Şubesi Kurucu Başkanı olan Avukat Cem Kaya, hâlen Bakırköy’de serbest avukat olarak çalışıyor.

İyi derecede İngilizce bilen Cem Kaya, evlidir ve bir çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Cem Kaya videoları

Tüm Cem Kaya videoları

Cem Kaya için yapılan aramalar

Cem Kaya, Cem Kaya biyografi, Cem Kaya hayatı, Cem Kaya özgeçmişi, Cem Kaya hakkında, Cem Kaya doğum yeri, Cem Kaya fotoğraf, Cem Kaya video, Cem Kaya resim, Cem Kaya kimdir?, Cem Kaya kaç yaşında?, Cem Kaya nereli, Cem Kaya memleketi