FB TW PIN NWS
BioRank 4522

Buket Aydın

Doğum tarihi : ??.??.1985
Buket Aydın kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Spiker
Buket Aydın doğum yeri : Bursa

Buket Aydın Biyografisi

2 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Kanal D Ana Haber sunuculuğuna Buket Aydın getirildi.

Buket Aydın, 1985 yılında Bursa’da doğmuştur. Burslu olarak okuduğu İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü”nden mezun oldu. Yüksek lisansını Attila İlhan’ın şiirleri üzerine master yaparak tamamladı.

Buket Aydın, Kadıköy’de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu.

Buket Aydın, bir sene özel bir radyoda haber spikerliği yaptıktan sonra Kanaltürk kanalına girerek spor bülteni ve daha sonra hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk yaptı. Kanaltürk’ten ayrıldıktan sonra TRT Türk kanalına geçerek program sunuculuğu yapan Buket Aydın 2011 yılı Nisan ayında yeniden yapılanmaya geçen NTV’ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk yapmaya başladı.

8 Mart 2013 tarihinde NTV gece bültenini sunan Ahmet Arpad (spiker)'dan görevi devralarak hafta içi 23.00’da başlayan Gece Bülteni Kuşağını sundu. Buket Aydın, aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisidir.

2013 yılında iş adamı Erce Baykal ile evlendi.

Kanal D Ana Haber'i sunan Ahmet Hakan’ın 26 Nisan 2018 tarihinde Kanal D Ana Haber sunuculuğunu bırakma kararından sonra 2 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Buket Aydın bu göreve getirildi.

Kaynak:Biyografi.info

Buket Aydın için yapılan aramalar

Buket Aydın, Buket Aydın biyografi, Buket Aydın hayatı, Buket Aydın özgeçmişi, Buket Aydın hakkında, Buket Aydın doğum yeri, Buket Aydın fotoğraf, Buket Aydın video, Buket Aydın resim, Buket Aydın kimdir?, Buket Aydın kaç yaşında?, Buket Aydın nereli, Buket Aydın memleketi