FB TW PIN NWS
BioRank 7688

Anastacia

Doğum tarihi : 17.Eylül.1974
Anastacia kaç yaşında : 50
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Anastacia doğum yeri : New York, Amerika

Anastacia Biyografisi

Amerika'lı ünlü pop müzik şarkıcı ve bestecisi.
Anastacia Newkirk, 17 Eylül 1974'te New York City'de dünyaya geldi. Anastacia,13 yaşında annesiyle birlikte Chicago'da yaşadığı dönemde bağırsak hastalığı olan krona yakalandı. Psikolojik sorunlara da sebep olan, duyguların, varolduğu şekilde dışa vurulmasını engelleyen bu hastalıkla savaşan Anastacia, yaşadıklarını, "Bu durumun sadece zararı değil, yararı da oldu. Gerçekten kim olduğumu keşfetmemi sağladı. Kron hastalığı, kendi öz duygularıma açılan bir pencere oldu. Onun sayesinde hayatın her anını daha dolu yaşamayı öğrendim." şeklinde yorumluyordu.

Yaşadığı zorluklar ve çıkardığı bu dersler, onu her alanda güçlendirdi. Gençlik öncesi dönemine kadar yaşadığı Chicago'dan 14'ünde ayrılarak Manhattan'ın batı bölgesine yerleşti. Catskills isimli bir otelde ve East Coast gece kulüpleri zincirinde şarkıcı olan babası ve Broadway müzikallerinde oyuncu olan annesi boşanmış olsa da, bunun olumsuz etkisi, ailesinin böylesine sanatla içiçe olmasının kazandırdıklarının yanında zedeleyici olmamıştı. Evlerindeki bu olumlu atmosfer, genç kızın sanata karşı olan hislerini güçlendirdi ve onu bir anlamda cesaretlendirmiş oldu.

Anastacia, Manhattan'daki Professional Children's School'dan (Profesyonel Çocukların Okulu) mezun olduktan sonra annesiyle birlikte Barbra Streisand ve Elton John kayıtlarını seslendirdi. Ablası da dans müziğiyle ilgileniyor, New York Kulüp 1018'de zaman geçiriyordu. Genç kız, serbest tarzla ve house müziğiyle, onun sayesinde tanıştı. "Önce ne olduğunu tam olarak kestirememiştim. Ama daha sonra ritmik tarzıyla beni çok etkileyen bu müziğin duygularımı yönlendirdiğini hissettim. Aslında şu anki şarkı söyleme tarzımı da şekillendiren o oldu. Şarkılarım tıpkı danslarım gibi serbest. Onları müziğin beni götürdüğü yerde söylüyorum..."

Bu etkilenmenin ardından ilk hedefini, dansçı olarak ün yapmak olarak belirledi. Bir süre sonra "Club MTV" de, aralarında Salt-N-Pepa'nın "Everybody Get Up" ve "Twist and Shout" unun da bulunduğu çeşitli kliplerde boy gösterdi. Ve Anastacia'nın da müzik dünyasına yaptığı giriş, alışılmış bir şekilde gerçekleşti. Gösteri sonrası, genç kızı dikkatle izleyen bir yapımcının sözleri yolunu açtı, ardından peşisıra gelen tekliflerle yolu belirginleşmeye başladı.

Anastacia, her zaman kendini gerçek bir sanatçı olmaya hazırlamıştı. Demo şarkıcısı veya arka vokalistlik ona göre değildi. Zaten yetenekleriyle bu vasıflardan üstün olmayı hak edeceği günler çok yakınındaydı. Güçlü sesi ve yüksek performansıyla becerisini keşfedenleri yarı yolda bırakmayacak, herkesin güvenini kazanmayı başaracaktı.

Ve şöhretin kapısı, 27 Mart 2001'de tam olarak açıldı. Epic Kayıt Şirketi etiketiyle piyasaya sunulan ve Sony Music tarafından dağıtımı üstlenilen "Not That Kind", Anastacia'yı tüm dünyaya tanıtan albüm oldu. Şarkıların dışında, bilgisayarda gösterilebilen çoklu ortam (multimedya) içeriğine de sahip olan çalışmada çok sayıda yetenekli müzisyenin emeği vardı. Gitar ve klavyelerde Eric Kupper, gitarlarda Chris Goercke, Vernon Black, Rob Bailey, Careth Prosser, klavyelerde, davulda ve programda Louis Biancaniello, bassta Gary Haase, davullarda ve geri vokallerde Sam Watters, yine davullarda Richie Jones, Steve Wolfe, perküsyonda Luis Conte ve arkaplan vokallerde BeBe Winans, Audrey Wheeler, Craig Derry ve Nicky Richards, Anastacia'nın etkili sesine eşlik etti.

Yapımcılığını Ric Wake, Louis Biancaniello, Sam Watters, Evan Rogers ve Carl Sturken'in yaptığı "Not That Kind", 21. yüzyıl r&b tarzını yansıtıyordu. 13 şarkıdan oluşan albüm, müzikseverler tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Anastacia şarkıları onlarca ülkede dinlenmeye başlamış, birçok müzik televizyonu genç şarkıcının video kliplerini listebaşı yapmıştı.

Bir süre sonra, 18 Haziran 2002'de yine Epic etiketiyle "Freak of Nature" albümünü çıkardı. Anastacia, ününü yaymaya devam ediyordu. Şarkıcı, onlarca prestijli televizyon programında ve sahne gösterisinde yer alarak ününe ün kattı ve şarkılarını en iyi şekilde tanıtmayı başarmış oldu. İlk tanıtım durağı ise dünyaca ünlü VH1 müzik televizyonunun düzenlediği ve genç şarkıcının Celine Dion ile düet yaptığı "VH1 Divas Las Vegas" etkinliğiydi.

"Freak of Nature", New York'taki Sony Müzik Stüdyoları'nda iki ayda kaydedildi. Albüm, Jennifer Lopez, Diana Ross, Celine Dion gibi isimlerin çalışmalarından hatırlayacağımız Grammy ödüllü yapımcı Rick Wake ile Anastacia'yı yeniden bir araya getirdi. Ayrıca ilk albümünde imzası bulunan Sam Watters ve Louis Biancaniello da "Freak of Nature"da emeği geçenler arasındaydı. Rick Wake, 12 şarkının 7'sinin yapımını üstlendi. ("Freak of Nature", "I Dreamed You", "Paid My Dues", "Over Due Goodbye", "How Come The World Won't Stop", "Why'd You Lie To Me" ve "Secrets") Anastacia; bu albümde, yazar Billy Mann, Damon Sharpe ve Greg Lawson ile de birlikte çalıştı.

Ve 2003... Anastacia, 2003'e de hızlı girdi. Yılın en önemli filmlerinden biri olan Oscar adayı "Chicago" nun film müzikleri arasında Anastacia'nın "Love Is a Crime" adlı çalışması da yer aldı.

Genç şarkıcının aldığı sayısız ödül arasında; İtalya Müzik Ödülleri'nde "En İyi Kadın Sanatçı", Almanya'nın 2002 Bambi Ödülleri'nde "En İyi Uluslararası Pop Şarkıcısı", Hollanda'nın Edison Müzik Ödülleri'nde "En İyi Uluslararası Bayan Şarkıcı", 2001 World Music Awards'da (Dünya Müzik Ödülleri) "En İyi Uluslararası Yeni Sanatçı", Viva Comet 2002'de "En İyi Uluslararası Oyuncu" ve 2001 MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde "En İyi Kadın Pop Şarkıcısı" ünvanları bulunuyor. Ayrıca 2002 Fifa Dünya Kupası için düzenlediği "Boom" isimli parçayla iki de Brit ödülüne aday gösterildi Anastacia...

Ve küçük notlar... Anastacia'nın sırtında, sonsuz yaşamın simgesi anlamına gelen bir 'ankh' işaretinin dövmesi bulunuyor. Ayrıca kendisine şans getirdiğini düşündüğü kelebeklere büyük ilgi duyuyor. Bazı kıyafetlerinde ve birçok şarkısının sözünde bu sevimli, küçük yaratıklara rastlamak mümkün... Ve "Anastacia" ismi... Yunanca'da "Yeniden yükselecek kişi" anlamına geliyor...

Kaynak:Biyografi.info

Anastacia için yapılan aramalar

Anastacia, Anastacia biyografi, Anastacia hayatı, Anastacia özgeçmişi, Anastacia hakkında, Anastacia doğum yeri, Anastacia fotoğraf, Anastacia video, Anastacia resim, Anastacia kimdir?, Anastacia kaç yaşında?, Anastacia nereli, Anastacia memleketi