FB TW PIN NWS
Troy

Troy (2003)

Türkçe adı : Truva
Yönetmen : Wolfgang Petersen
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Warner Bros. Pictures
Oyuncular : Brad Pitt (Achilles), Eric Bana (Hector), Orlando Bloom (Paris), Diane Kruger (Helen), Brendan Gleeson (Menelaus), Brian Cox (Agamemnon), Sean Bean (Odysseus), Peter O'Toole (Priam), Saffron Burrows (Andromache)
Gösterim tarihi :
Türü : Tarihi / Savaş / Romantik / Dram
Süre : 2 saat, 43 dk.
Ülke : ABD / Malta / İngiltere
Websitesi : www.warnerbros.co.uk/movies/troy...

"Zamanında bir çok kez savaştım. Bazıları toprak, bazıları güç bazıları ise şöhret içindi. Sanırım aşkın için savaşmak bütün bunlardan daha mantıklı." Priam (Truva Kralı)

Film Özeti

Sparta, Yunanistan'ın barış yanlısı krallarından olan Menelaus tarafından yönetilmektedir. Menelaus, kardeşi Agamemnon'un bütün hoşnutsuzluğuna karşın yıllar yaşanmış savaşların ardından Truva ile barış için el sıkışır.

Truva kralı Priam, barış için Sparta'ya oğulları Hector ile Paris'i göndermiştir. Prens Hector, Menelaus'la barış görüşmeleri yaptığı günlerde kardeşi Paris'in Sparta Kraliçesi Helena ile aşk yaşadığını bilmemektedir.

Çapkın Paris, ilk kez aşık olmuş ve hayatının geri kalanını Helena ile geçirmeyi düşünmeye başlamıştır. Barışın sağlanmasının ardından Paris, Truva'ya dönerken abisinden gizli olarak Helena'yı kaçırır.

Helena'nın Prens Paris ile kaçıp Truva'ya gitmesi Menelaus'u çılgına çevirir. Barış yanlısı Menelaus, abisi Agamemnon ile anlaşacak ve Truva'ya saldıracaktır. Tek amacı Helen'i geri almak ve şerefi adına öldürmektir. Agamemnon ise tüm ege kıyılarını kontrolü altında tutmak istiyordur...

Troy fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları