FB TW PIN NWS
Mortal Engines

Mortal Engines (2018)

Türkçe adı : Ölümcül Makineler
Yönetmen : Christian Rivers
Senarist : , ,
Yapım / Dağıtım : Ken Kamins, Philippa Boyens
Oyuncular : Hera Hilmar, Hugo Weaving, Robert Sheehan, Jihae, Ronan Raftery, Leila George, Patrick Malahide, Stephen Lang
Gösterim tarihi :
Türü : Macera / Bilim Kurgu / Aksiyon
Süre : 2s 8dk
Ülke :
Websitesi :

Ölümcül Makineler, büyük bir yıkımın ardından kurulan yeni düzende hayatta kalmaya çalışan insanların hikayesini konu ediyor.

Film Özeti

Medeniyetin bir felaketle yok oluşundan binlerce yıl sonra insanlık adapte olmuş ve yeni bir yaşam biçimi gelişmiştir. Şimdi yeryüzünde, hareket eden devasa şehirler dolaşmakta, daha küçük kasabaları acımasızca yağmalamaktadırlar. Yürüyen büyük şehirlerden Londra’nın Alt Tabakası’ndan gelen Tom Natsworthy (Robert Sheehan) tehlikeli kaçak Hester Shaw (Hera Hilma) ile karşılaştıktan sonra kendisini hayatta kalmak için savaş verirken bulur. Yolları asla kesişmemesi gereken iki zıt karakter geleceğin akışını değiştirecek olan beklenmedik bir ittifak kurar.

Ölümcül Makineler, Oscar ödüllü görsel efektler sanatçısı Christian Rivers’ın (King Kong) yönettiği, şaşırtıcı, yeni epik macera. Rivers’a Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi üçlemelerinin Oscar ödüllü yapımcıları Peter Jackson, Fran Walsh ve senaryoyu yazan Philippa Boyens da katılıyor. Universal ve MRC uyarlaması olan film, 2001 yılında Scholastic tarafından yayımlanan Phili Reeve’in ödüllü kitap serisinden uyarlanmış.

Filmin yapımcıları Zane Weiner (Hobbit üçlemesi), Amanda Walker (Hobbit üçlemesi) ve Deborah Forte (Goosebumps) ile Walsh ve Jackson. Ken Kamins (Hobbit üçlemesi) Boyens’a baş yapımcı olarak katılıyor.

Oyuncu Biyografileri

Mortal Engines fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları