FB TW PIN NWS
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword (2017)

Türkçe adı : Kral Arthur: Kılıç Efsanesi
Yönetmen : Guy Ritchie
Senarist : , , ,
Yapım / Dağıtım : Akiva Goldsman
Oyuncular : Charlie Hunnam, Astrid Bergès-Frisbey, Jude Law, Eric Bana, Aidan Gillen, Freddie Fox, Djimon Hounsou, Kamil Lemieszewski, Annabelle Wallis, Mikael Persbrandt, David Beckham
Gösterim tarihi :
Türü : Macera / Fantastik / Aksiyon
Süre : 2s 6dk
Ülke : ABD, Avustralya, İngiltere
Websitesi :

Arthur henüz çocukken babası öldürüldüğünde, amcası Vortigern tahta geçer. Doğuştan kazanılan bu hakkı kendisinden çalınan ve kim olduğuna dair hiçbir fikri olmayan Arthur ise şehrin arka sokaklarında, ekmeğini taştan çıkaran biridir. Ancak bir kez kılıcını taştan çektiğinde, bütün hayatı alt üst olur ve hoşuna gitse de gitmese de gerçek mirasına sahip çıkmak zorunda kalacaktır.

Film Özeti

Çocukken babası Kral Uther Pendragon (Eric Bana) ve annesi Kraliçe Igraine zalim Vortigern, (Jude Law) tarafından öldürülüp tahtı gasp edilen genç Arthur (Charlie Hunnam), Londinium sokaklarında yaşamakta ve geçmişine dair hiç birşey hatırlamamaktadır. Ama bu durum sihirli kılıç Excalibur'u kayadan çekince değişir. Kılıcın gücü tarafından yönlendirilen Arthur gücüyle ne yapacağına karar vermek zorunda kalır. Guinevere (Astrid Bergès-Frisbey) adında gizemli gen bir kadınla tanıştıktan sonra kılıcı kontrol etmeyi öğrenmeye, şeytanlarıyla yüzleşmeye, ailesini katledip hakkı olan tahtı gasp eden tiran Vortigern'i yenmeye ve tahtını geri alıp kral olmaya karar verir.

King Arthur: Legend of the Sword fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları