FB TW PIN NWS
Glass

Glass (2019)

Türkçe adı : Glass
Yönetmen : M. Night Shyamalan
Senarist :
Yapım / Dağıtım :
Oyuncular : James McAvoy, Bruce Willis, Anya Taylor-Joy, Samuel Jackson, Sarah Paulson, Charlayne Woodard
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Fantastik
Süre : 2s 10dk
Ülke : ABD
Websitesi :

Film Özeti

James McAvoy ve Anya Taylor-Joy'un başrolünü üstlendiği Parçalanmış ile Bruce Willis ve Samuel Jackson'ın başrollerini üstlendiği Ölümsüz filmlerini birleştiren yapım, Parçalanmış üçlemesinin devam halkası.

Filmde, aşırı güçlü ve zarar görmeme yeteneğine sahip olan David Dunn, Kevin Wendell Crumb'ın parçalanmış kişiliklerinden biri olan ve en tehlikelisi olarak öne çıkan The Beast'in peşine düşüyor. Bu kovalamaca sırasında, kemiklerinin narinliğini şeytani zekası ile dengeleyen Mr. Glass'ın gölgesi de yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor. Glass'ın bildiği kimi sırlar iki adam için de kritik düzeyde önem kazanıyor. Aynı psikiyatri kliniğinde tedavi gören üç adam, birbirlerinden bambaşka karakterlerde olmalarına rağmen, "süper kahraman olduklarına inanan insanlar" üzerine uzmanlaşmış olan bir psikiyatrın bakımında tedavi için psikiyatri merkezine yatırılıyor. Ancak Mr. Glass ve Crumb'ın bir araya gelişi, kaçınılmaz olarak bir firar ile sonuçlanıyor. Onları durdurabilecek tek kişi olan Dunn da arkalarından firar ederek ikilinin peşine düşüyor...

Merakla beklenen "Glass"ta "American Horror Story" dizisinin yıldızı Sarah Paulson; "kendini süper kahraman sanan kişiler" konusunda uzmanlaşmış bir psikiyatrı canlandırırken, onun Philadelphia'daki akıl hastanesinde tedavi ettiği hastalarını ise usta oyuncu Bruce Willis'in David Dunn'ı, Hollywood'un sevilen yüzü Samuel Jackson’ın Elijah Price, nam-ı diğer Mr. Glass'ı ve X-Men serisinin genç Profesör Charles Xavier'ı İskoç aktör James McAvoy’un 23 alter kişilikle yaşayan Kevin Wendell Crumb'ı oluşturuyor.

“Parçalanmış”ta, Crumb'ın elinden kurtulmayı başaran tek genç kız Cassie'yi canlandıran Anya Taylor-Joy'un yanı sıra, "Ölümsüz"de Dunn'ın oğlu rolündeki Spencer Treat Clark ve Price'ın annesi rolündeki Charlayne Woodard da kadroya geri dönüyor. Devam halkasında Dunn, Kevin Wendell Crumb'ın parçalanmış kişiliklerinden biri olan ve en tehlikelisi olarak öne çıkan The Beast'in peşine düşüyor. Bu kovalamaca sırasında Mr. Glass'ın gölgesi de yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor. Glass'ın bildiği kimi sırlar iki adam için de kritik düzeyde önem kazanıyor. Bir noktada bu üç tehlikeli adam, aynı hastanenin koridorlarlarında bir araya geliyor.

Glass fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları