FB TW PIN NWS
Bağlılık Hasan

Bağlılık Hasan (2021)

Türkçe adı : Bağlılık Hasan
Yönetmen : Semih Kaplanoğlu
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Sinehane
Oyuncular : Umut Karadağ, Filiz Bozok, Gökhan Azlağ, Hakan Altıner, Mahir Günşıray, Devrim Özder Akın, Ayşe Günyüz Demirci
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 2s 28dk
Ülke : Türkiye
Websitesi :

Film Özeti

yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu'nun yaptığı Bağlılık Üçlemesi'nin ikinci filmi olma özelliği taşıyan "Bağlılık Hasan" sinema filmi; babasından miras kalan topraklarda geçimini bahçecilik ve çiftçilikle sağlayan bir adamın hikayesini anlatıyor. Bağlılık Hasan'ın oyuncu kadrosunda Umut Karadağ, Filiz Bozok, Gökhan Azlağ, Hakan Altıner, Mahir Günşiray, Devrim Özder Akın ve Ayşe Günyüz Demirci yer alıyor.

Hasan ile eşi Emine’yi tanıdıkça, yıllar boyunca verdikleri zorlu hayat mücadelesi içinde, sadece kendi hedeflerine uygun hareket ettiklerini, davranışlarının başka insanlar üzerindeki etkilerini pek düşünmediklerini görüyoruz. Yıllardır bekledikleri güzel haberi alıp Hac için Mekke’ye gitmeye hazırlandıkları günlerde, Hasan geçmişiyle içten içe bir vicdan muhasebesi yaşamaya başlıyor. Hayatını üstüne inşa ettiği değerler ve eylemleri arasındaki çelişkilerle yüzleşiyor.

Bağlılık Hasan fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları